کودتا درونزوئلا و ناآرامی های اخیر

شایعه وقوع کودتا در ونزوئلا – قطع رابطه با آمریکا

سفیر ونزوئلا در مسکو، در مورد شایعه وقوع کودتا در کاراکاس گفت که این خبر کذب است و صحت ندارد. کودتایی در ونزوئلا رخ نداده و اکنون در شرایط عادی به سر می‌برد.

گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس نیز گفته است سفیر ونزوئلا در مسکو امروز (دوشنبه) شایعات مربوط به وقوع کودتا در این کشور، آمریکای لاتین را تکذیب کرد.

این خبر توسط «اسپوتنیک» به نقل از سفیر ونزوئلا در مسکو منتشر شده است. متاسفانه چندی پیش شایعاتی در برخی شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که کودتایی علیه دولت ونزوئلا در حال وقوع است در صورتی که اینطور نبوده و نیست.

شبکه «المیادین» هم به نقل از مقامات دولت ونزوئلا گزارش کرد: «اوضاع در نهادهای نظامی ونزوئلا تحت کنترل است و فعالیت این نهادها طبق معمول در حال انجام است».

اما از آن‌جایی که المیادین به نقل از رئیس نهادی که به «مجلس مؤسسان» در ونزوئلا معروف است، گفته که دولت ونزوئلا ضدعملیاتی را علیه برخی نیروهای ارتش که کنترل برخی نواحی در کاراکاس را بدست گرفته بودند آغاز کرده، اینطور به نظر می‌رسد که خبرهایی در این کشور در حال وقوع است که نباید از آن غافل نشست.

بیشتر بخوانید:

علاوه بر این دولت ونزوئلا اعلام کرده که تعدادی از مقامات نظامی این کشور به دلیل سرقت اسلحه از یکی از مراکز گارد ملی بازداشت شده‌اند که انگیزه این افراد باید بررسی شود.

بنا بر گزارش «ایندیپندنت»،  یک گروه از افراد مسلح با پوشش نیروهای ارتش ونزوئلا ویدئویی منتشر کردند که در آن گفته بودند، دولت «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا را به رسمیت نمی‌شناسند و همین باعث در گرفتن ناآرامی‌ها در کاراکاس پایتخت این کشور شده است.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی ونزوئلا هم در پی متفرق کردن کسانی است که در پی انتشار این ویدئو به خیابان‌ها آمده بودند و گاز اشک‌آور استفاده کردند. خبرهای ونزوئلا را دنبال کنید.

4 بهمن ماه 97:

ونزوئلا روابط دیپلماتیک با آمریکا را قطع کرد

مادورو گفته است: «تسلیم نمی‌شوم و مبارزه خواهم کرد. تصمیم گرفته‌ام روابط دیپلماتیک و سیاسی ونزوئلا با دولت آمریکا را قطع کنم. دیپلمات‌های آمریکا ۷۲ ساعت فرصت دارند ونزوئلا را ترک کنند. آمریکا در ونزوئلا کودتا به راه انداخته است.»

او که عامل کودتا در ونزوئلا را آمریکا می‌داند، گفته قرار است رابطه دیپلماتیکش با آمریکا را به طور کلی قطع کند. امیدواریم مظلومین جهان پیروز باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *