21 ایده برای جشن تولد به یاد ماندنی

21 ایده‌ خلاقانه برای یک جشن تولد به یاد ماندنی

قبل از هر چیز تولد عزیزتان را به شما تبریک می‌گوییم و امیدواریم خاطره خوشی برایتان رقم بخورد. در جشن تولد همه چیز مهم می‌شود. از ایده‌هایی برای تزئین تا خرید کادو و طرز چیدمان میز در جشن تولد یا منزل. اگر به فکر سورپرایز کردن عزیزتان هستید، در نظر داشته باشید که همه از سورپرایز شدن خوشحال نمی‌شوند. پس قبل از هر چیز مطمئن شوید که دوستتان یا همسرتان از این نوع غافلگیری‌ها خوشش می‌آید یا نه.

جشن تولد در خانه می‌تواند یکی از شگفت‌انگیزترین کارهایی باشد که همسر یا کودکتان تجربه می‌کند. تولد در کافه یا رستوران با وجود این که کار شما را تا حد زیادی راحت می‌کند، ولی از میزان خلاقانه بودن و عشقولانه بودن آن می‌کاهد. جشن تولد در خانه نیاز به فضا و امکانات خاصی دارد. البته این مسئله به تعداد مهمان‌‌هایتان هم بستگی دارد. اگر دوست دارید فقط دوست‌های خانوادگی‌تان را دعوت کنید، می‌توانید به جشن تولد در خانه هم فکر کنید.

جشن تولدی که شما برای همسرتان در خانه بگیرید، برای او از زمین تا آسمان فرق دارد. اول به این دلیل که حاضر شده‌اید آن همه زحمت را خودتان به دوش بکشید و هزینه اضافی به خانواده تحمیل نکرده‎اید. مطمئن باشید این فداکاری از چشم همسرتان دور نمی‌ماند. علاوه بر همه این‌ها جشن تولدی که در خانه و در آن محیط صمیمی و دل‌انگیز برگزار شود، با یک محیط عمومی قابل مقایسه نیست.

البته ما لزوما روی برگزاری جشن‌ تولد در خانه تاکید نمی‌کنیم؛ بالاخره هر کس با توجه به شرایط کاری و خانوادگی ممکن است تصمیماتی بگیرد که برای خود و خانواده‌اش مفید است. در هر صورت هر نوع تولدی را که انتخاب کرده‌اید، امیدواریم به شما خوش بگذرد و شب به یاد ماندنی را تجربه کنید.

در این مطلب چند ایده برای تولد عزیزانتان را مطرح می‌کنیم و امیدواریم این ایده ها برای جشن تولد مد نظر شما مفید باشد و بتوانید اوقات خوشی در کنار خانواده و دوستان داشته باشید.

اما از هر چیزی که بگذریم، از ایده ‌های خلاقانه برای جشن تولد نمی‌توانیم بگذریم. ایده‌های ما در جشن هستند که حرف اول را می‌زنند. ایده خوب یعنی یک شب خوب و مثال‌زدنی… در ادامه چند ایده‌ برای جشن تولد کودکان به شما پیشنهاد می‌دهیم که مطمئن باشید حداقل از چندتایشان استفاده خواهید کرد. همیشه ایده‌های خلاقانه برای جشن تولد جذاب و دوست داشتنی بوده و کمتر کسی می‌تواند بگوید که از شگفت‌زده شدن خوشش نیامده است.

همچنین بخوانید: چند جمله انگلیسی برای تبریک جشن تولد

ایده‌های خلاقانه برای جشن تولد

1. خود را به فراموشی بزنید

فقط کافی است طوری نشان دهید که گویا روز تولد او را فراموش کرده‌اید. بعد وقتی او مطمئن شد که شما واقعا فراموش کرده‌اید (و البته کمی هم ناراحت شد)، با یک تماس تلفنی یا به‌صورت حضوری یا با یک جشن مفصل، او را غافل‌گیر کنید. بهتر است بازیگر خوبی باشید وگرنه همه چیز را خراب می‌کنید. خوشحالی بعد از این غافل‌گیری به ناراحتی قبلش می‌چربد. این ایده برای جشن تولد باید با ظرافت کافی اجرا شود!

2. برایش نامه بنویسید

سنت زمان قدیم را برای یک روز احیا کنید و برایش یک نامه زیبا بنویسید. از او تشکر کنید. می‌توانید در آن از آرزوهایتان و روزهای خوبی که با هم داشته‌اید حرف بزنید. اگر هم دوست داشتید چند هدیه هم همراهش بدهید. مثل جاکلیدی یا هر چیزی که به راحتی قابل حمل باشد. اگر حوصله زیادی دارید، آن را پست کنید وگرنه در یک عمل غافلگیرانه، آن را کیف یا جیبش قرار دهید. این چند ایده برای تولد را همیشه در ذهن داشته باشید.

3. سفر بروید

مقدمات یک سفر را فراهم کنید، جا رزرو کنید، رستوران خوب بروید، بدون آن‌که به او بگویید. اگر مایلید می‌توانید چند نفر از دوستانتان را هم با خود به سفر ببرید تا اوقات شادتری را بگذرانید.

سورپرایز برای سفر

این ایده بیشتر به درد جوان‌ترها می‌خورد. تنها وسیله لازم هم، یک ماشین است. (یا می‌توانید ماشین یکی از دوستان‌تان را غرض بگیرید). می‌توانید به محل کار او بروید و به او بگویید که همین الان می‌خواهیم به سفر بروید و همه تدارکاتش را دیده‌اید. مطمئن باشید از شنیدن این خبر سر از پا نمی‌شناسد. البته باید امیدوار باشید برای روزهای آینده‌اش هیچ برنامه‌ای نریخته باشد.

حتما بخوانید:

چگونه برای سفر وسایل مناسبی انتخاب کنیم 

آرزوهای مناسب برای جشن تولد شما

4. در روزنامه به او تبریک بگویید

تابه‌حال آگهی‌های روزنامه‌ای که مردم در آن تولد کسی را تبریک می‌گویند را دیده‌اید؟ شادی به نظرتان مسخره باشد ولی این کار دوستتان را خیلی غافلگیر خواهد کرد. فکرش را بکنید! دوست‌تان مشغول خواندن روزنامه است که یک دفعه تصویر خودش را به همراه تبریک شما می‌بیند. هزینه این رزرو خیلی زیاد نیست در عین حلا ارزشش را دارد.

5. ویدئوی تبریک دسته‌جمعی درست کنید

این یکی از بهترین هدیه‌هایی است که می‌توانید به کسی که از شما دور است بدهید. می‌توانید از چند نفر از اعضای فامیل یا دوستانتان بخواهید یک ویدئوی ۱۵ الی ۲۰ ثانیه‌ای درست کنند و تولدش را تبریک بگویند. سپس تمام این ویدئوها را به هم بچسبانید و یک فیلم کامل درست کنید. از این ایده می‌توانید در زمان‌هایی به غیر از تولد، برای تبریک هر نوع مراسم دیگری هم می‌توانید استفاده کنید.

6. با تزئین کیک او را سورپرایز کنید

اگر می‌خواهید کسی را با مهمانی سورپرایز کنید، باید به فکر کیک و تزئینش هم باشید. کیکی که شما سفارش می‌دهید، باید خیلی خاص باشد و فرد حس کند که فقط برای او سفارش داده شده است. مثلا آن را شبیه به چیزی که دوست‌تان خیلی دوست دارد، تزئین کنید. مثلا کیک باب اسفنجی یا کیک‌های عکس‌دار و… این ایده برای بچه‌ها فوق‌العاده خواهد بود.

تزئین کیک کودک

7. سورپرایز پشت در است

این به درد همه‌ی کسانی که می‌خواهند دوست‌شان را برای تولدش سورپرایز کنند، می‌خورد.کار شما این است که یک هدیه یا یک دسته گل بخرید و آن را بسته‌بندی کنید و به همراه یک یادداشت، پشت در منزل دوست‌تان بگذارید. وقتی در را باز کند، می‌بیند هیچ‌کس پشت در نیست به‌جز یک هدیه یا دسته‌گل؛ بهترین هدیه‌ی سورپرایزی که می‌توان به کسی داد! البته بعدا خود را به او نشان خواهید داد!

8. فالوورهای شبکه‌های اجتماعی‌اش را افزایش دهید

این ایده را یک مادر به کار انداخته بود. مادری برای تولد دخترش یک صفحه فیس‌بوک درست کرد و اعلام کرد که می‌خواهد برای تولد دخترش او را سورپرایز کند و تعداد فالوورهای او را بالا ببرد تا از دیدن این صحنه غافلگیر شود. این پست دست به دست چرخید و تعداد فالوورهای آن صفحه هم، روزبه‌روز زیادتر شد. مادر، در روز تولد دختر، این صفحه را با تعداد بالای فالوورهایی که برای او عکس‌ و پیام‌های تبریک ارسال کرده بودند به او نشان داد. تصور کنید که با دیدن این اتفاق چه حالی شده است!

9. یادداشت‌های پنهان در جای جای خانه بگذارید

این ایده خیلی جالب است. چند ورق کاغذ بردارید و روی هرکدام یک پیام تبریک یا آرزو یا یکی از خاطره‌هایتان را ‌بنویسید و بعد همه‌ی این کاغذها را در جاهای مختلف خانه یا لباس‌هایش پنهان کنید. نکته‌ی چنین ایده‌ای این است که به‌جای یک‌بار تبریک گفتن، چندین بار به او تبریک گفته‌اید و هر بار هم او را سورپرایز می‌کنید. تصور کنید همسر، پدر و مادر یا فرزندتان با دیدن این‌همه پیام تبریک در طی روز چقدر خوشحال و هیجان‌زده خواهند شد و هیچ‌وقت این خاطره را از یاد نخواهند برد.

روز تولد یادداشت

10. امضای سلبریتی موردعلاقه‌اش را به او بدهید

می‌دانید سلبریتی موردعلاقه‌ی دوستتان یا فرزندتان کیست؟ شاید عملی کردن این ایده کمی سخت باشد، اما فکرش را بکنید که اگر یک نفر به‌عنوان کادوی تولد به شما امضای سلبریتی موردعلاقه‌تان را بدهد چه عکس‌العملی نشان خواهید داد! البته کاملا بستگی دارد که چقدر به این کارها علاقه داشته باشد.

احتمالا برای این کار باید اوضاع مالی خوبی داشته باشید؛ چرا که معمولا سلبریتی‌ها چیزی را امضا نمی‌کنند مگر برای خیریه‌ها و… پس این ایده، تا حدودی ایده لوکسی حساب می‌شود.

11. با نخ او را سورپرایز کنید

با یک نخ! اشتباه نکنید این نخ قرار نیست یک نخ جادویی باشد. کافی است وقتی خواب است، یک نخ به دست یا پایش ببندید و سر دیگرش را به کادویش یا یک نامه یا… ببندید. احتمالا وقتی از خواب بیدار می‌شود می‌بیند که یک نخ به انگشتش گره خورده است. بلند می‌شود و نخ را دنبال می‌کند. وقتی به انتهای نخ برسد با آن هدیه یا نامه غافل‌گیر می‌شود.

12. در محل کار او را سورپرایز کنید

کافی است زمانی که سر کار است یا دانشگاه است، برایش کادو را پست کنید. احتمالا او از دیدن این کادو خیلی خوشحال خواهد شد. احتمالا زمانی که پست‌چی بسته را به او می‌دهد، منکرش می‌شود و می‌گوید که چیزی سفارش نداده است. وقتی چند دقیقه بعدش با کیک تولد وارد شوید، تعجب را در چشمانش می‌بینید.

یک کار دیگر هم این است که تمام افرادی که در محل کار او هستند تولدش را به او تبریک بگویند. احتمالا با دیدن این خیل جمعیت، که زمان تولدش را می‌دانند، شگفت زده خواهد شد.

13. بلیط یک سفر با یک مقصد عالی را به او بدهید

یک ایده لوکس و عالی برای شما این است که یک بلیط هواپیما و رزرو هتل به یک مقصد عالی را دوست‌تان هدیه دهید. این بهترین هدیه‌ای است که احتمالا در طول زندگی‌اش دریافت کرده است. البته قبلش باید غیرمستقیم از دوست‌تان بپرسید دوست دارد به کجاها سفر کند و در روز تولدش با یک بلیط به همان مقصد او را غافل‌گیر کنید.

14. هدیه‌ی رؤیایی‌اش را به او بدهید

چه می‌شد اگر برای تولد دوست‌تان، به او هدیه‌ی رؤیایی‌اش را می‌دادید! اگر از رویای او خبر دارید، او را به آرزویش برسانید. ببینید رؤیایش چیست و اگر می‌توانید او را به رؤیایش برسانید. برای مثال یک مادر برای سورپرایز فرزندش او را به شهر دیزنی برد. دخترش آن‌قدر هیجان زده شده بود که فقط گریه می‌کرد! باور کنید. این ایده‌ها برای مادرانی که برای فرزندشان تدارک تولد می‌بینند، بسیار به درد بخور است.

هدیه رویایی تولد

15. خودش را طراحی کنید

او را با یک طراحی از صورت خودش سورپرایز کنید. اگر خودتان نمی‌توانید این کار را بکنید، می‌توانید از کسی که توانایی‌اش را دارد بخواهید تا از صورت او را طراحی کند. یکی از عکس‌هایی را که آن را دوست دارد، پیدا کنید و به نقاش بدهید تا از روی آن طراحی کند. مطمئنم از دیدن طراحی صورت خودش خیلی هیجان‌زده خواهد شد.

16. با بوسه به او تبریک بگویید

این ایده به درد زوج‌های جوان می‌خورد. از این ایده برای سورپرایز کردن شریک زندگی‌تان استفاده کنید. می‌توانید از او بخواهید چشمانش را ببندد و تا زمانی که شما نگفته‌اید باز نکند، سپس او را غرق در بوسه‌های ناب! کنید.

17. هدیه‌اش سرگرمی مورد علاقه‌اش باشد

چه هدیه‌ای بهتر از چیزی که مربوط به سرگرمی باشد؟ اگر مدت‌ها به دنبال مدل خاصی از یک بازی است، همان را برایش بخرید. این ایده را در مورد هرکس دیگری هم می‌توانید اجرا کنید، فقط کافی است بدانید سرگرمی‌اش چیست و چگونه می‌توانید آن را پیدا کنید.

18. تولدش را رادیویی تبریک بگویید

تا به حال به ذهن‌تان رسیده است که از طریق رادیو تولد کسی را تبریک بگویید؟ احتمالا تا حالا امتحان نکرده‌اید. فکر کنید شخصی که تولدش بوده، با شنیدن اسم خودش چه حسی پیدا کرده است. یک راه دیگر هم این است که شما خودتان با برنامه رادیویی که می‌دانید دوست‌تان یا یکی از اعضای خانواده‌اش به آن گوش می‌دهند تماس بگیرید و با صدای خودتان به او تبریک بگویید.

حتما بخوانید: 9 ایده برای چیدمان میز تولد

10 ایده‌ برای هدیه جشن تولد

19. فیلم جالبی برایش تهیه کنید

برای عملی کردن این ایده، عکس‌های قدیمی‌اش را بدون اینکه بفهمد بردارید. این شخص می‌تواند دوست، اعضای خانوده و یا فامیل‌تان باشد و می‌توانید عکس‌هایشان را از اینستایش بردارید. بعد از اینکه چند عکس خوب پیدا کردید، با استفاده از نرم‌افزارهای ویرایش عکس و فیلم، آنها را به یک ویدئوی اسلایدی تبدیل کنید و تولدش را تبریک بگویید. اگر اهل مویسقی باشد، احتمالا با دیدن این ویدئو دیوانه‌وار شما را عاشق می‌شود.

20. اسکرپ‌بوک تهیه کنید

شاید قبلا این ایده را امتحان کرده باشید. می‌دانید اسکرپ‌بوک چیست؟ اسکرپ‌بوک، دفترچه یادداشتی است که با تصاویر، یادداشت‌ها، پیام‌ها و… شخصی‌سازی شده است. یعنی شما یک دفترچه با تصاویر و پیام‌های شخصی درست می‌کنید.

برای درست کردن یک اسکرپ‌بوک تولد، تمام عکس‌های به‌یادماندنی و مشترک با شخصی که تولدش است را در دفترچه بچسبانید و احساسات شخصی خود را در مورد لحظه‌هایی که باهم بوده‌اید بنویسید. می‌توانید کنار هر عکس هم یک یادداشت بنویسید. هرکسی که این هدیه را بگیرد، چشمانش از خوشحالی غرق در اشک خواهد شد و ازین به بعد باید قدرتان را بیشتر بداند.

نحوه ساخت اسکرپ بوک

21. یک مهمانی غافلگیرانه برایش بگیرید

یک مهمانی تولد سورپرایزی برای دوست‌تان تدارک ببینید. مطمئنم همه شما از چند و چون این کار  باخبر هستند. با دوستان، آشنایان، اعضای خانواده و همکاران دوست‌تان تماس بگیرید و ماجرا را به آنها بگویید و از آن‌ها برای تولد، دعوت کنید.

این ایده برای جشن تولد پدرها و مادرها فوق‌العاده است و جشن به یاد ماندنی برایشان می‌شود چرا که همیشه آن‌ها بوده‌اند که برای ما مهمانی گرفته‌اند و حالا با دیدن این تدارک، شگفت‌زده خواهند شد. دیدن چهره آن‌ها دیدنی خواهد بود.

پیشنهاد برای جشن تولد کودکان درخانه

مطمئنا هر کسی می‌داند که دوست‌ داشتنی‌ترین ایده برای کودکان، بازی‌های مهیج و دوست‌داشتنی است. هیچ کس منکر این نیست که کودکش عاشق بازی کردن است. پس اگر ترتیبی بدهید تا او بتواند بیشتر زمان جشن را با دوستانش بازی‌های هیجان‌انگیز کند، بیشتر به او خوش می‌گذرد.

مطمئنا کودکانی که بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌اند و به نیازهایشان پاسخ داده شده، کودکان شادتر و باانگیزه‌تری خواهند بود. خوش به حال کودکانی که مادرانشان برای تولدشان برنامه‌ریزی می‌کنند.

یادتان باشد که در هر حال این کودک شماست که باید به او خوش بگذرد و زمان شاد و مفرحی داشته باشد؛ پس یادتان نرود که فقط برای او برنامه‌ریزی کنید و در هر برنامه‌ای او را در اولویت قرار دهید.

1. پیدا کردن گنج

برای او نشانه‌هایی از یک گنج را در جای جای خانه بگذارید یا می‌توانید نقشه یک گنج شکلاتی را به او بدهید و یک داستان عجیب و غریب هم برایش بنویسید تا همه را برای پیدا کردنش ترغیب کنید. خلاصه هر چقدر که می‎خواهید در این‌جا ذوق و سلیقه به خرج دهید و ایده بزنید.

در نهایت یک گنج که با کاغذ کادوی طلایی تزئین شده را پیدا خواهند که از خوردنش لذت دوچندانی نیز خواهند برد.

2. مسابقه موسیقی

مسابقه‌ای برای بچه‌ها بگذارید که با قطع شدن موسیقی روی یک قایق رنگی قرار بگیرند تا غرق نشوند. این بازی الهام گرفته از همان مسابقه صندلی خودمان است که در قدیم داشتیم.

ایده‌های خلاقانه برای جشن تولد عزیزانتان داشته باشید و آن‌ها را اجرا کنید؛ این کار باعث می‌شود بدانند که چقدر شما برایشان ارزش قائلید. هر چند تولدهای ساده هم گاهی بسیار شیرین می‌شوند ولی اگر او بفهمد که با بی‌حوصلگی تمام یک جشن را آن هم بدون برنامه‎ریزی گرفته‌اید احتمالا از شما دلگیر خواهند شد.

شما برای کودکتان جشن تولد گرفته‌اید؟ چه ایده‌هایی برای جشن تولد کودکتان در خانه و تم جشن آن دارید؟ اگر ایده‌ای دارید، آن را با ارسال نظر برای رازینه با بقیه در میان بگذارید تا بقیه هم از ایده‌هایتان لذت ببرند.

منبع: چطور

۱۳ دیدگاه در “21 ایده‌ خلاقانه برای یک جشن تولد به یاد ماندنی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *