موفقیت گام به گام

12 قدم تا موفقیت قسمت دوم

حتما قسمت قبل ما که در مورد موفقیت و راه های دریت و اصولی رسیدن به آن بود را مطالعه کرده اید. در این مقاله قصد داریم باز هم عادت مثبت و مفیدی را به شما معرفی کنیم تا با آن بتوانید بهترین نتایج را در زندگی و کارتان بدست آورید.

 1. به یک روال عادی چنگ بزنید

وقتی زندگی انسان‌های برجسته را بررسی می‌کنیم، می‌بینیم زندگی اکثر آن‌ها یک نظم دارد. مثلاً آن‌ها هر روز پشت یک میز کارهای خود را انجام می‌دهند و یا تا حدودی ساعت انجام هر کار برای آن‌ها مشخص است. این رویه ذهن شما را منظم خواهد کرد.

 1. نمایندگی

شما باید روی انجام مهم‌ترین کار‌ها تمرکز کنید و بدانید لازم نیست همه‌ی کار‌ها را خودتان انجام دهید. خوب است با گروهی از افراد کار کنید و بخش‌هایی را که در آن مهارت کافی ندارید، به سایر افراد بسپارید. مطمئناً با این روش عملکرد شما بهبود خواهد‌یافت.

 1. خوب بخورید

وقتی کار زیادی برای انجام داریم، گاهی اوقات آنقدر غرق کار می‌شویم که فراموش می‌کنیم برای غذایی که می‌خوریم زمان کافی بگذاریم. انسان‌های موفق از اهمیت غذا خوردن و به عبارت دیگر چه خوردن غافل نمی‌شوند. آن‌ها می‌دانند که بدن شان برای ادامه فعالیت به انرژی نیاز دارد و این انرژی با غذا خوردن تامین می‌شود. خوب غذا خوردن در دراز مدت باعث سالم ماندن بدنتان می‌شود و داشتن بدن سالم شرط اساسی برای فعال بودن است.

 1. در لحظه روی یک چیز تمرکز کنید

در گذشته عده‌ای با افتخار بیان می‌کردنند که می‌توانند در لحظه چند کار را انجام دهند اما امروزه می‌دانیم این ویژگی تمرکز فرد را به شدت پایین می‌آورد و باعث می‌شود بازدهی کار افت کند. انگار فرد تصور می‌کند دارد خیلی کار انجام می‌دهد؛ اما، در واقع کاری انجام نمی دهد. قدرت تمرکز مهارت مهمی است و برای هر فرد موفق ضروری می‌باشد.

 1. فسفر بسوزانید

برای این که عملاً وقتی مشغول کارتان هستید، فسفر بسوزانید، لازم است در کنار کار خود به کار‌های مورد علاقه تان نیز بپردازید. زیرا در غیر این صورت، به تدریج خواهید دید وقتی به ظاهر مشغول کارتان هستید، ذهنتان برای فکر کردن در مورد علایق اش فسفر می‌سوزاند!

 1. زود بیدار شوید و یا دیر بخوابید

تعداد زیادی از افراد موفق صبح‌ها زود بیدار می‌شوند. زیرا آن‌ها معتقد اند اگر زود تر بیدار شوند در آن روز و در نهایت در زندگی، بیشتر به دست خواهند‌آورد. با این حال این قضیه شاید برای شما متفاوت باشد. عموماً هر شخصی احساس می‌کند در زمانی از شبانه‌روز کارایی بهتری دارد. این زمان برای عده‌ای صبح زود است و برای عده‌ای پایان شب.

 1. بدهید تا بگیرید

تجربیات خود را از دیگران دریغ نکنید. اگر دیگران در کار‌های خود از شما کمک خواستند، آن‌ها را یاری کنید. تجربه نشان داده آن‌هایی که به دیگران کمک می‌کنند و سعی در پنهان کردن آنچه هستند و آنچه دارند، ندارند، موفقیت بیشتری به دست می‌آورند. از خوبی‌های کمک به دیگران در تعالیم دینی خود نیز کم نداریم.

 1. کار را به انجام برسانید

همه‌ی ما داستان زندگی کارخانه‌دار هایی که از نداری شروع کردند و فوتبالیست‌هایی که زمین خاکی اولین ورزشگاه آن‌ها بود، شنیده ایم. باور داشته‌باشید برای رسیدن به موفقیت باید قدم به قدم پیش بروید تا محال‌های امروز، حقیقت‌های فردایتان باشد.

 1. تحقق ایده‌ها

این مورد بیشتر از آنکه به ایده‌پردازی اشاره داشته باشد، به چگونگی تحقق ایده‌ها مربوط می‌شود. همه ما می‌توانیم در ذهن خود ایده‌های مان را بپرورانیم و تصور کنیم با تحقق رنگ و بوی زندگی آینده‌ی مان چگونه خواهد بود؛ اما، انسان‌های موفق به جای غرق شدن در افکار شیرین، رویاهای خود را می‌سازند. آن‌ها منتظر نمی‌مانند قطعات پازل برای آن‌ها مرتب شود؛ بلکه، خودشان تک تک این قطعات را به نظم در می‌آورند.

 1. از دیگران یاد بگیرید

ببینید، بشنوید، بیاموزید. دنیا آنقدر وسیع و سرعت پیشرف اطلاعات آنقدر سریع است که هیچ‌کس نمی‌تواند مدعی شود، همه چیز را می‌داند. از طرف دیگر هیچ کدام ما بی‌نیاز از بیشتر دانستن نیستیم. زیبا است به شیوه‌ای زنگی کنیم انگار آخرین روز عمرمان است و به شیوه‌ای بیاموزیم انگار قرار است برای همیشه زنده باشیم.

 1.  مغز خود را خالی کنید

یک کاغذ سفید بردارید و هر آنچه می‌خواهید انجام دهید را روی آن بنویسید. مطمئن شوید همه‌ی کارهای خود را از کوچک گرفته تا بزرگ نوشته‌اید. ذهن شما باید شفاف باشد تا برای به اجرا در آوردن اهداف شما ایده و راهکار ارائه کند و تحقق آن‌ها را برای‌تان ممکن کند.

 1. مثبت بیندیشید

مثبت‌اندیشی در هر زمینه‌ای به شما کمک می‌کند کار خود را بهتر از زمانی که دید منفی دارید، انجام دهید. مطالعات نشان داده‌اند که مثبت‌اندیشی توانایی شما را برای آموختن مهارت‌های بیشتر افزایش می‌دهد و به شما کمک می‌کند موفقیت‌های بزرگ‌تری را به دست آورید.

 

۲ دیدگاه در “12 قدم تا موفقیت قسمت دوم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *