زنی در حال فکر کردن

با این 5 رفتار جذاب شوید

تا به حال با انسان‌هایی که در عین این که معمولی به نظر می‌رسند، جذابیت فوق‌العاده‌ای دارند، دقت کرده‌اید؟ چه چیزی آن‌ها را از دیگران متمایز می‌کند؟ هرچند قیافه، یکی از عوامل موثر در چگونگی برقراری ارتباط با دیگران است؛ اما، جذابیت فوق‌العاده‌ی آن‌ها منشا دیگری دارد. در واقع، رفتار آن‌ها است که باعث منحصر به فرد بودن آن‌ها شده‌است.

هر چند جذابیت در نگاه افراد مختلف متفاوت است؛ اما، عده‌ای هستند که با رفتار خود در نگاه همه‌ی افراد جذاب به نظر می‌رسند. اگر می‌خواهید تبدیل به یکی از این آدم‌ها شوید، کافی است در ادامه با رازینه‌مگ همراه باشید تا به 5 نکته که باعث جذابیت فوق‌العاده‌ی آن‌ها می‌شود اشاره کنیم.

حتما بخوانید:

راه و رسم کاریزماتیک شدن

  1. در اولین دیدار فوق‌العاده باشید

شاید قضاوت کردن بر اساس اولین دیدار، منطقی به نظر نیاید؛ اما، حقیقت این است که اکثر افراد ناخودآگاه این کار را انجام می‌دهند. آدم‌ها دیگران را با توجه به جذابیت ظاهری آن‌ها و در همان ثانیه‌های آغازی دیدار اول، قضاوت می‌کنند. بنابراین، شما برای تاثیرگذاری بر افراد جدید، تنها 2 تا 30 ثانیه زمان دارید.

اما سوال این جا است که چگونه می‌توان در این زمان کوتاه بهترین تاثیر را روی دیگران بگذاریم. به چیزی که نیستید، تظاهر نکنید. تظاهر کردن برای انسان‌ها خوشایند نیست. با این حال همواره تلاش کنید بهترین خود باشید. اعتماد به نفس داشته‌باشید و بهترین برخوردها را ارائه دهید. فراموش نکنید که زمان دیدارهای مهم خیلی اوقات پیش‌بینی نشده‌است.

  1. جدید و متفاوت باشید

مغز انسان، سریع خسته می‌شود و به دنبال تجربه‌های جدید می‌گردد. بنابراین لازم است که تکراری بودن را از خود دور کنید. لباس‌ها و جواهرات خاص بپوشید و تکرار بحث‌های عادی، درباره‌ی چیز‌های جدید و متفاوت حرف بزنید. موضوعات جذاب را شناسایی کنید و از سوالات تکراری استفاده نکنید. به سراغ موضوعاتی بروید که برای خودتان نیز جذاب است. به سراغ موضوعاتی بروید که عجیب و غریب به نظر می‌رسند و یا دیگران را به خنده می‌اندازند.

حتما بخوانید:

  1. آماده‌ی برقراری ارتباط باشید

برخی افراد زمانی که در جمعی قرار می‌گیرند، ترجیح می‌دهند کناره‌گیر باشند. آن‌ها گمان می‌کنند در غیر این صورت محتاج به نظر خواهندرسید. این افراد انتظار دارند دیگران با توجه به همین حضور آن‌ها در مهمانی، برداشت کنند که آن‌ها به ارتباط با سایرین علاقه دارند. این تصور اشتباه است. مردم توانایی خواندن ذهن یکدیگر را ندارند. مردم با توجه به رفتارهایی که می‌بینند، قضاوت می‌کنند.

پس بهتر است به جای گوشه نشینی، وقتی در جمعی قرار گرفتید، رفتارهایی مشابه آنچه در مورد 2 گفته شد، از خود نشان دهید. به دیگران بگویید از هم صحبتی با آن‌ها احساس خوشایندی دارید.

حتما بخوانید:

با این 15 روش روان صحبت کنید

استفاده ازاین روش روی همه‌ی افراد موثر نیست؛ با این حال آمادگی برای برقراری ارتباط موثر، تاثیر بالایی روی جذابیت شما خواهدگذاشت. از زبان بدن خود غافل نشوید. اگر مدام سرگرم گوشی همراه خود باشید، کیفتان را در بغل گرفته‌باشید و یا دست به سینه باشید، ناخودآگاه به دیگران نشان می‌دهید که میلی به برقری ارتباط جدید ندارید. اگر دست خود را در جیب خود قرار دهید و یا با دستان خود کار بیهوده‌ای انجام دهید، باعث می‌شود در نگاه دیگران مرموز به نظر برسید. این مرموز بودن، اعتماد کردن را برای دیگران مشکل می‌کند و ترجیح خواهندداد با شما ارتباط برقرار نکنند.

حتما بخوانید:

اگر می‌خواهید یک ارتباط دوستانه با دیگران برقرار کنید، دستان خود را آزادانه و به گونه ای که در دید باشد، قرار دهید. کیف خود را روی دوشتان بیندازید و گوشی همراه خود را در کناری قرار دهید. این رفتارها به دیگران نشان می‌دهد که شما تمایل دارید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

  1. خوب گوش دادن را بیاموزید

خوب گوش دادن، یکی از مهارت‌های مهم است که به شما کمک می‌کند در دل دیگران جا باز کنید. زمانی که فرد مقابل شما مشغول صحبت کردن است، به جای این که مدام انتظار پایان حرف‌های او را برای آغاز صحبت‌هایتان بکشید؛ مشتاقانه به آنچه می‌گوید، گوش دهید. در این بین اگر بخشی از حرف‌هایش را نفهمیدید، آن‌ها را برای او تکرار کنید و از او بخواهید که بیشتر برایتان توضیح دهد. میان صحبت‌های او هر از چندگاهی با تکان دادن سر، آنچه می‌گوید را تایید کنید و با نگاهتان به او بفهمانید که حوستان به آنچه می‌گوید، هست. در ملاقات بعدی خود با او، اشاره‌ای به آنچه پیش از این به شما گفته بود، بکنید. به عنوان مثال بگویید:«حال دخترت بهتر شد؟» این جملات، به مخاطب شما نشان می‌دهد که به صحبت‌هایش توجه داشته‌اید و حرف‌هایش برایتان مهم بوده‌است. البته، اشاره به تمام جزئیات دیگران را خسته می‌کند.

  1. در اوج خداحافظی کنید

همواره، گفت‌وگوی خود را زمانی تمام کنید که هنوز طرف مقابلتان برای شنیدن مشتاق است. این مهم است که زمانی مکالمه‌ی خود را به پایان برسانید که برای مخاطبتان جذابیت دارید. این خداحافظی کردن باعث می‌شود برای مدت طولانی‌تری در ذهن طرف مقابلتان باقی بمانید و مخاطب یا مخاطبانتان شوق بیشتری برای دیدار مجدد شما خواهندداشت.

 

جذابیت، از درون نشات می‌گیرد. بنابراین برای تاثیرگذاری بر دیگران، نیازی نیست زیبایی خارق‌العاده‌ای داشته‌باشید. چیزی که دیگران را به وجد خواهدآورد، اعتمادبه‌نفس شما است. آرامش ظاهری و توانایی برقراری ارتباط با طیف‌های مختلف، از جمله مواردی است که از شما یک انسان جذاب می‌سازد. پیشنهاد می‌کنیم یک بار دیگر 5 مورد بالا را با خود مرور کنید و از این به بعد آن‌ها را بیشتر از گذشته به کار بگیرید.

 

برگرفته از اینجا

۲ دیدگاه در “با این 5 رفتار جذاب شوید”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *