4 نکته زیبایی شگفت انگیز برای لب ها

بر خلاف بقیه پوست ما، لب های ما فاقد غدد چربی هستند که چربی تولید می کنند و آنها را مرطوب نگه می دارند. از این رو، آنها برای نرم و لطیف ماندن تنها به تغذیه موضعی متکی هستند. در اینجا چهار نکته زیبایی برای لب ها وجود دارد که می توانید برای حفظ سلامت لب ها از آنها پیروی کنید.

1. از بالم لب با SPF استفاده کنید
2. از رژ لب خشک کننده استفاده نکنید
3. لب های خود را لیس نزنید
4. ماسک لب DIY

1. از بالم لب با SPF استفاده کنید.

 همه ما می دانیم که باید در طول روز از بالم لب استفاده کنیم. با قرار گرفتن مداوم در معرض اشعه ماوراء بنفش، لب های شما تیره تر، خشک تر و ناهموار می شوند. به همین دلیل مهم است که از بالم لب با SPF برای محافظت از لب های خود در برابر اشعه ماوراء بنفش استفاده کنید.

بالم لب به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی و محافظت در برابر نور خورشید به پوست لب شما کمک خواهد کرد تا رطوبت خود را حفظ کند. این‌ها نه تنها از لب‌های شما محافظت می‌کنند، بلکه زیباترین درخشندگی را نیز به شما می‌دهند. مجموعه بالم لب هفت نوع را با گزینه ای شفاف نیز ارائه می دهد. رنگ خود را انتخاب کنید و با بهترین ها از پوسیدگی لب های خود جلوگیری کنید.

2. از رژ لب خشک کننده استفاده نکنید

رژ لب های مایع یا تینت لب به دلیل قدرت و رنگدانه ماندگارشان سزاوار عشق و تحسین هستند. با این حال، برخی از آنها می توانند به شدت روی لب ها خشک شوند. و از آنجایی که لب‌های ما به طور طبیعی مانند سایر قسمت‌های صورت ما به خودی خود رطوبت تولید نمی‌کنند. این می‌تواند منجر به لایه‌برداری و پوسته پوسته شدن شود.

رژ لب های آبرسان و مرطوب کننده را برای استفاده روزانه انتخاب کنید. و از آنجایی که برق لب در حال حاضر بسیار مد روز هستند، شاید بتوانید براقی خاص خود را برای لطافت تمام روز پیدا کنید. محصولات لب حاوی روغن، کره شی یا هر عامل طبیعی برای تسکین خشکی یک گزینه عالی هستند! اما اگر طرفدار مات هستید. رنگ لب مات با روغن آرگان را باید امتحان کنید. بدون به خطر انداختن سلامت بدن شما، زیبایی را اضافه می کند.

این لیپی روکش مات به جا می‌گذارد، اما به نظر تکه تکه یا کیک نیست. روغن آرگان موجود در فرمول، لب های شما را تغذیه می کند و در تمام طول روز زیبا به نظر می رسید!

3. لب های خود را لیس نزنید

این اشتباهی است که همه ما بدون اینکه متوجه باشیم مرتکب می شویم. لب های شما ممکن است برای مدت کوتاهی احساس رطوبت داشته باشند، اما این عمل بیشتر از اینکه مفید باشد ضرر دارد. بزاق شما حاوی آنزیم های گوارشی مانند آمیلاز و مالتاز است که لب ها را خشک می کند. این امر آن را در برابر متجاوزان آسیب پذیرتر می کند و منجر به ترک خوردن و خونریزی می شود. بنابراین، از لیسیدن لب‌هایتان بپرهیزید و روی یک مرطوب کننده ی مخصوص لب سرمایه گذاری کنید.

4. ماسک لب DIY

آیا تا به حال یکی از آن روزهایی را داشته اید که بالم لب شما درست کار نمی کند؟ ما احساس را می دانیم. هر چند وقت یک‌بار، لب‌های ما به چیزی اضافی نیاز دارند. درست مانند پوست ما. به همین دلیل است که ما به شما اجازه می دهیم تا این ماسک لب آسان DIY را که فقط به سه ماده نیاز دارد، وارد کنید. با استفاده از بالم لب خود شروع کنید و با آن سخاوتمندانه رفتار کنید.

در مرحله بعد، یک تکه دستمال کاغذی متناسب با لب های خود ببرید و روی آن قرار دهید. مقداری روغن نارگیل روی دستمال بمالید و در صورت تمایل با یک تکه دیگر لایه برداری کنید. این کار را با روغن نارگیل در بالا تکرار کنید و اجازه دهید حدود پنج دقیقه روی لب‌هایتان بماند.

این مقدار خوبی از روغن نارگیل را در ناحیه خاص نگه می دارد و تمام رطوبت مورد نیاز لب های شما را تامین می کند. لازم نیست نگران چکیدن روغن یا رسیدن به همه جا با این تکنیک باشید، زیرا بالم لب به عنوان یک پایه چسبنده عمل می کند تا بافت آغشته به روغن شما را در جای خود نگه دارد.
پس از اتمام کار، فقط روغن اضافی را در اطراف لب‌های خود پاک کنید تا لب هایی مرطوب و با طراوت داشته باشید.

پیشنهاد ما

همانطور که خواندید و میدانید لب ها نیز مانند سایر نقاط پوست صورت به نگهداری و روتین روزانه نیاز دارند. بعد از آشنایی با نحوه روتین لب ها شما میتوانید با مراجعه به سایت آرایشی و بهداشتی کمند بیوتی انواع محصولات مراقبتی لب ها و سایر محصولات مراقبتی پوست مورد نیاز خود را تهیه کنید. سایت کمند بیوتی همواره در تلاش است تا بهترین محصولات را با کیفیت مناسب و در کوتاه ترین بازه زمانی به شما علاقمندان به محصولات مراقبت از پوست ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *