قورباغه ات را قورت بده

12 قدم تا موفقیت قسمت اول

هیچ میدانید افرادموفق چقدر در زندگیشان با برنامه ریزی عمل می کنند و چقدر در انجام کارهایشان دقیق و حساب شده اند؟ ممکن است گاهی آرزو کنید برای چند روز کنار یک فرد پولدار یا موفق زندگی کنید تا راه وو روش آن ها را یاد بگیرید. در این مقاله چند تا از مهمترین عادات آن ها را خواهید دید و با نگرش این گونه افراد بیشتر آشنا می شوید.

 1. قورباغه تان را قورت دهید

مشکل‌ترین کار را در آغاز صبح به پایان برسانید. با این روش مطمئن خواهید‌بود، سخت تر از آنچه گذشته، قرار نیست در بقیه‌ی روز اتفاق بیفتد. این گونه نه تنها احساس موفقیت به شما القا می‌شود و شما این احساس را تا پایان روز نیز به همراه خواهید ‌داشت، بلکه کار دشوار خود را عملاً انجام داده‌اید. شبیه به این عمل را افراد موفق، هر روز، انجام می‌دهند.

 1. شکست را به عنوان یک درس بپذیرید

در زندگی پیزی به نام شکست، وجود ندارد. حوادث زندگی گاهی هستند تا مسیر زندگی ما را تغییر دهند. این تجربیات ما را تبدیل به افراد قوی‌تری می‌کنند و باعث می‌شوند در آینده عملکرد بهتری داشته باشیم.

 1. نرمش کنید

نرمش کردن فعالیتی است که بیشتر انسان‌های موفق پیش از صرف صبحانه، انجام می‌دهند. این عادت نه تنها به سلامتی جسمی شما کمک می‌کند، بلکه روی سلامتی روحی شما نیز تاثیر مثبت دارد و بازدهی شما را بالا می‌برد و این همان چیزی است که برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ، الزامی است.

 1. کار و زندگی خود را هماهنگ کنید

خیلی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند، موفقیت فقط محصول ساعاتی است که صرف انجام کار خود می‌کنندو آن‌ها در محاسبات خود از اهمیت کیفیت ساعات کاریشان غافل می‌شوند. این افراد فکر می‌کنند، باید تمام وقت خود را صرف انجام کارهایشان نمایند و عملاً جدا شدن از کار را برای خود غیر ممکن می‌بینند. این در حالی است که انسان‌های موفق میان کار و زندگی خود تعادل ایجاد می‌کنند. این روش بازدهی آن‌ها را بالا می‌برد و به موفقیت بیشتر آن‌ها کمک می‌کند.

 1. با یک مربی مشورت کنید

برای هر فرد موفق داشتن یک مربی ضروری است. این مربی می‌تواند یک دوست، یکی از اعضای خانواده، همکار و یا هرکس دیگری باشد. داشتن فردی که در خوشحالی، ناراحتی و شرایط دشوار همراه شما باشد، بسیار ضروری است. این مربی می‌تواند به شما کمک کند تا مسائل را از زاویه‌ی دیگری ببینید و زمانی که ذهن‌تان قفل کرده، برای حل مشکلتان راهکار پیشنهاد دهد.

 1. برای خود مرز تعیین کنید

به یاد داشته باشید لازم است برخی پیشنهاد‌ها را رد کنید. اگر برایتان یک پیشنهاد کاری مطرح شود که توانایی مالی، زمان و یا توانایی ریسک کردن برای آن را ندارید، آن پیشنهاد را رد کنید. اگر یک پیشنهاد را امروز رد می‌کنید به معنای رد همیشگی آن نیست.

 1. ریسک‌ها را بپذیرید

اولین کاری که برای سفر رفتن باید انجام دهیم، این است که یک نقشه تهیه کرده و مسیری را که می‌خواهیم طی کنیم، در آن مشخص کنیم. یک کارآفرین باید برای رسیدن به موفقیت‌های بیشتر ریسک‌ها را بپذیرد. هوش هیجانی خود را مهار کنید و ببینید چقدر می‌توانید ریسک‌پذیر باشید.

 1. شبکه ارتباطی داشته باشید

برای موفق بودن، ضروری است با مردم در ارتباط باشید. مردم باید شخصیت شما را دوست داشته باشند تا با شما مشارکت کنند و رابطه‌ی خود را با شما بر مبنای صداقت پایه‌ریزی کنند. انسان‌های موفق با دیگران تماس می‌گیریند و به امور مختلف رسیدگی می‌کنند تا بتوانند شبکه‌ی ارتباطی وسیعی با دیگران بسازند. مطمئناً انجام این کار آسان نیست و نیاز به تمرین دارد؛ اما، این مهارت بخشی از کارآفرینی است که نمی‌توانید از آن چشم بپوشید.

رمز و راز موفقیت

 1. عاشق کارتان باشید

این مهم است که شما اگر از شما بپرسند: «چرا این کسب و کار را انتخاب کرده‌اید؟» بتوانید پاسخ بگویید: «چون عاشقش هستم.» لازم نیست در تمام ساعات روز این احساس را داشته باشید؛ اما، باید احساس کلی شما این باشد. به طور کلی باید حس کنید کار دیگری را بر کسب و کار فعلی خود ترجیح نمی‌دهید.

 1. برنامه بریزید

اگر نتوانید برای خود برنامه بریزید، عملاً دارید برنامه شکست خود را می‌ریزید! اهداف کوتاه‌مدت و بلند‌مدت خود را مشخص کنید. بسیاری از کارآفرینان در آغاز روز لیستی از کارهایی که می‌خواهند در آن روز انجام دهند، تهیه می‌کنند. بسیاری دیگر این کار را در پایان هر روز برای فردای خود انجام می‌دهند. بدون این که به کارهایی که می‌خواهید انجام دهید، فکر کنید، چگونه خواهید توانست آن‌ها را انجام دهید؟

اهمیت برنامه ریزی در راه موفقیت

 1. از خودتان یک سوال را بپرسید

هر روز از خود بپرسید: «امروز چگونه می توانم بهتر از گذشته باشم؟» این ضروری است که هر از چند گاهی چک کنیم داریم به چه سمتی حرکت می‌کنیم. این گونه خواهیم توانست زمان، پول و افکار خود را بهتر از گذشته مدیریت کنیم.

 1. به ندای درون خودتان گوش دهید

این مهم است که بتوانید به ندای درون خود گوش دهید. اگر به هر دلیلی از موقعیت فعلی خود رضایت ندارید، به این فکر کنید که چه چیزی حالتان را بهتر می‌کند. افراد موفق توانایی در نظر گرفتن احساس درونی خود را دارند و با توجه به آن مسیر خود را تغییر می‌دهند. این افراد به خود شک ندارند.

در قسمت بعدی با مهارت هایی آشنا می شوید که می تواند شما را با دنیای جدیدی از موفقیت آشنا کند.

۳ دیدگاه در “12 قدم تا موفقیت قسمت اول”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *