10 فایل سه بعدی رایگان از بهترین جعبه‌ها قابل ساخت با پرینتر سه بعدی خانگی

چه چیز جالبی در مورد جعبه ها وجود دارد؟ بسیاری اوقات توجه آدم، به جای محتوای جعبه، بیشتر به خود جعبه معطوف می شود؛ مخصوصا وقتی باکسهایی با حجم هندسی خاص داشته باشید که بسیار هم خلاقانه طراحی شده اند. در اینجا 10 جعبه با ویژگیهای خاص که با پرینتر سه بعدی خانگی قابل ساخت هستند را بهمراه فایل سه بعدی قابل دانلودشان گردآوری کرده ایم:

نکته: خوبی ساخت وسایل با چاپگر سه بعدی خانگی امکان رنگ کردن و پرداختکاری هنری پس از پرینت است زیرا متریال ترموپلاستیک خواص خوبی در این زمینه دارد. پس اگر دستی در هنر هم داشته باشید میتوانید این وسایل را زیباتر هم بکنید.

1. Secret Butterfly Box (جعبه مخفی پروانه ای)

این باکس چیست؟ این مدل که یکی از طرح های برجسته در سایت Thingiverse است، جعبه مخفی پروانه ای نام دارد و حاوی انواع شگفتی هاست. نه تنها باید دنبال کلید این جعبه بگردید، بلکه باید سوراخ کلید را نیز پیدا کنید! این مدل نبوغ آمیز با ماهیت عجیبش، دوستان و خانوادۀ شما را گیج و البته سرگرم خواهد کرد. 

فروش پرینتر سه بعدی با گارانتی و خدمات پس از فروش بهمراه آموزش

چه کسی آن را طراحی کرده؟ 3DPRINTINGWORLD

چه کسی آن را چاپ کرده؟ بسیاری از کاربران Thingiverse این مدل را پرینت کرده اند. به غیر از چند نفر که با ABS و PETG فرایند چاپ را انجام داده اند، اغلب افراد از فیلامنت PLA استفاده کرده اند.

از کجا فایل سه بعدی را دانلود کنیم؟

https://www.thingiverse.com/thing:2977908

2. The Hive (کندو- دراور کشویی جادویی)

این باکس چیست؟ این مجموعۀ چند بخشی از کشوهای قابل چاپ سه بعدی، راهی عالی برای جمع و جور کردن اطراف است. تنها کافی است که چند جعبه و پایه چاپ کنید تا کندوی ذخیره سازی خودتان را داشته باشید.

چه کسی آن را طراحی کرده؟ O3D

چه کسی آن را چاپ کرده؟ بسیاری از کاربران Thingiverse این مدل را در رنگ های مختلف پرینت کرده اند. این طراحی را می توان بدون استفاده از ساپورت و با ضریب پرشوندگی پایین چاپ کرد.

از کجا دانلود کنیم؟

https://www.thingiverse.com/thing:1743145

3. Pip Box

این باکس چیست؟ این جعبۀ چند بخشی برای سازماندهی وسایل کوچک عالی است! پرینت کردن، استفاده و به نمایش گذاشتن آن جذاب و جالب است، افزودن آن به هر کارگاهی ضروری به نظر می رسد.

چه کسی آن را طراحی کرده؟ aaskedall

چه کسی آن را چاپ کرده؟ چندین کاربر Thingiverse این مدل را چاپ کرده اند. خوشبختانه، هر کشو به صورت مونتاژ شده پرینت می شود و به ساپورت هم نیاز ندارد.

از کجا دانلود کنیم؟

https://www.thingiverse.com/thing:1766512

4. Labyrinth Gift Box (جعبه هدیۀ هزارتو)

این مدل سه بعدی چیست؟ این جعبه هدیه یک روش عالی برای طولانی کردن لحظۀ «باز کردن هدیه» است. برای باز کردن این جعبه تنها یک راه وجود دارد و این جعبه تضمین می کند که هدیه فقط به دست گیرندۀ اصلی خواهد رسید.

چه کسی آن را طراحی کرده؟ sneakypoo

چه کسی آن را چاپ کرده؟ این مدل برجسته به دفعات توسط کاربران Thingiverse چاپ شده است. سازندگان از متریال، تنظیمات پرینت و حتی سایزهای مختلفی استفاده کرده اند.

از کجا مدل سه بعدی آنرا رایگان دانلود کنیم؟

https://www.thingiverse.com/thing:201097

5. Venus Box

این جعبه چیست؟ این جعبه قطعاً مدلی جذاب برای پرینت سه بعدی، بازی و نمایش است. این جعبه با دو دستگیره ای که در زیرش قرار دارد، باز و بسته می شود. این طراحی در وبسایت Thingiverse برجسته شده و گزینه ای عالی برای مجموعه داران محسوب می شود.

چه کسی آن را طراحی کرده؟ Prot0typ1cal

چه کسی آن را چاپ کرده؟ بیش از 400 کاربر Thingiverse این مدل را با چندین متریال پرینت کرده اند. طراح توصیه می کند که از دو یا سه دیواره، بسته به تعداد قطعات، و 20 درصد پرشوندگی استفاده شود.

از کجا فایلش را دانلود کنیم؟

https://www.thingiverse.com/thing:1559232

6. Print in Place Iris Box (جعبۀ عنبیه ای)

این باکس چیست؟ این یک مدل عالی برای پرینت سه بعدی است. چه بخواهید وسایلتان را در یک محفظۀ شیک نگه دارید و چه بخواهید توانایی های پرینترتان را به رخ بکشید، قطعاً از این مدل لذت خواهید برد.

چه کسی آن را طراحی کرده؟ LoboCNC

چه کسی آن را چاپ کرده؟ بیشتر از 300 نفر از کاربران Thingiverse این مدل را پرینت کرده اند. این مدل با فیلامنت PLA و رزولوشن 0.1 یا 0.2 میلیمتر و پرشوندگی 10 یا 20 درصد چاپ می شود.

از کجا دانلود کنیم؟

https://www.thingiverse.com/make:526503

7. Christmas Gift Box

این چیست؟ با این جعبه، محتوای آن فقط بخشی از هدیه محسوب می شود. این طراحی شامل یک جعبۀ معمولی و یک جعبۀ کارت هدیه میشود. به علاوه، می توانید مدل را به هر اندازه ای که دوست دارید تغییر مقیاس دهید.

چه کسی آن را طراحی کرده؟ musstt

چه کسی آن را چاپ کرده؟ بسیاری از کاربران Thingiverse این مدل را با متریال و تنظیمات چاپ مختلف پرینت کرده اند.

از کجا دانلود کنیم؟

https://www.thingiverse.com/thing:197159

8. Tudor Rose Box

این باکس چیست؟ این مدل بدون شک همۀ چشم ها را به سمت خود جذب خواهد کرد! این مدل چندبخشی قطعاً برای چاپ، استفاده و نمایش فوق العاده بوده و سطح منبت کاری شده آن نیز بسیار چشم نواز است.

چه کسی آن را طراحی کرده؟ Loubie

چه کسی آن را چاپ کرده؟ حدود دویست کاربر Thingiverse این مدل را چاپ سه بعدی کرده اند. این مدل را می توان با متریال و تنظیمات پرینت مختلفی چاپ سه بعدی کرد.

کجا پیدا کنیم؟

https://www.thingiverse.com/thing:408189

9. Safe Box (گاوصندوق)

این چیست؟ به دنبال یک جعبه برای پس انداز و نگه داری می گردید، خب، هر چه شما بخواهید. این طراحی نبوغ آمیز به شما اجازه می دهد که وسایل باارزش کوچک را محفوظ نگه دارید و تنها با کلید مخصوص به آنها دسترسی پیدا کنید.

چه کسی آن را طراحی کرده؟ blincoln

چه کسی آن را چاپ کرده؟ چندین نفر از کاربران Thingiverse این مدل را با فیلامنت و تنظیمات مختلف چاپ کرده اند.

کجا پیدا کنیم؟

https://www.thingiverse.com/thing:64168

10. Spiral Twister Storage Box (جعبه ذخیره سازی مارپیچ)

این چیست؟ اگر می خواهید همه چیز تحت سازماندهی شما بچرخد، حتماً این مدل سه بعدی زیبا را پرینت کنید. این طراحی که به صورت یکپارچه به سمت پایین شکلی مارپیچ دارد، قطعاً به درد شما خواهد خورد.

چه کسی آن را طراحی کرده؟ CamsCreations

چه کسی آن را چاپ کرده؟ چندین نفر از کاربران Thingiverse با متریال، تنظیمات و اندازه های مختلف این مدل را پرینت سه بعدی کرده اند.

کجا پیدا کنیم؟

https://www.thingiverse.com/thing:1023303

خب امیدواریم این مجموعه فایلها برای شما مفید باشد و لذت ببرید. در صورتی که علاقمند به کارآفرینی با چاپگرهای سه بعدی در ایران هستید و برای مشاوره رایگان روشهای درآمدزایی  کافیست با « توسعه گران بعد سوم » تماس بگیرید.

منبع: پرینتر سه بعدی 3DPE

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *