جملات انگیزشی

10جمله الهام بخش و انگیزشی

همه‌ی ما در طی زندگی روزمره‌ی خود با سختی‌هایی رو به رو می‌شویم که از آن‌ها به نام مشکل یاد می‌کنیم. وقتی مشکلات به وجود می‌آیند، ما تلاش می‌کنیم آن‌ها را از بین ببریم. انگیزه‌ی بالا در حل مشکلات اهمیت بالایی دارد. هوامل متعددی نظیر؛ خانواده، دوستان و محیط در این راه به ما انگیزه می‌دهند. یکی دیگر از راه‌های رایج برای انگیزه گرفتن جملات کوتاهی است که حتی می‌توانند زندگی ما را متحول کنند. در این جا می‌خواهیم به 10 جمله که به عنوان انگیزه‌بخش‌ترین جملات شناخته می‌شوند، اشاره کنیم.

از تقلا‌های خود ممنونم؛ زیرا، بدون آن‌ها در مسیر رسیدن به توانایی سقوط می‌کردم.

الکس الا

ما در این جهان به دنیا آمده‌ایم، زندگی می‌کنیم. با مشکلات مواجه می‌شویم. شکایت از وجود مشکلات درست نیست. در حقیقت ما باید ممنون مشکلات باشیم؛ زیرا مشکلات ما را وادار می‌کنند، تلاش کنیم. با این روش به توانایی‌های خود پی می‌بریم و استعدادهایمان را شکوفا می‌کنیم.

ممکن است قوی‌ترین نباشم، ممکن است سریع‌ترین نباشم؛ اما، بیشتر از همه تلاش می‌کنم.

ناشناس

مردم دوست دارند در هر چیزی بهترین باشند؛ اما، واقعیت امروز با آرمان فردا متفاوت است. ممکن است امروز ضعیف و یا کند باشید؛ اما، آنچه مهم این است که تا آنجا که می‌توانید، تلاش کنید. با تلاش می‌توانید قدم به قدم به آنچه می‌خواهید نزدیک شوید. در این صورت حتی اگر نتوانید قله‌ی آرزوهای خود را فتح کنید، در درون آرام خواهید بود؛ زیرا برای رسیدن به آن، همه‌ی توان خود را به کار گرفته‌اید.

راه آغاز به کار این است که حرف زدن را متوقف و کار کردن را شروع کنید.

والت دیزنی

برخی افراد دوست دارند به جای این که برای رسیدن به اهدافشان تلاش کنند، درباره‌ی آن ساعت‌ها حرف بزنند. اما چگونه ممکن است بدون این که هیچ کاری انجام دهیم، انتظار داشته‌باشیم کم‌کم به آنچه می‌خواهیم برسیم؟ پس بهتر است به جای حرف زدن شروع به کار کنیم تا بتوانیم رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنیم.

انجامش می‌دهم، چون می‌توانم. می‌توانم، چون می‌خواهم. می‌خواهم، چون تو گفتی نمی‌توانم.

ناشناس

بعضی افراد، شما را دست‌کم می‌گیرند. آن‌ها را سرزنش نکنید. این افراد ممکن است برای شما انگیزه شوند. با قدرت ادامه دهید و به جهان ثابت کنید، اگر بخواهید، می‌توانید. ناامید نشوید و بدانید، یک روز موفق خواهید‌شد.

اگر می‌خواهید زندگی شادی داشته‌باشید، آن را به یک هدف گره بزنید، نه به یک فرد و یا شی.

آلبرت انیشتن

بعضی افراد خیلی نگران اند که دیگران در مورد آن‌ها چه فکر می‌کنند و یا چه می‌گویند. مدام در کارهای خود در پی جلب نظر دیگران اند و می‌خواهند به هر قیمتی شده، آن‌ها را راضی نگه دارند. این شیوه‌ی زندگی درست نیست و آرامش شما را بر هم می‌زند. مردم دیدگاه‌های متفاوتی دارند و نمی‌توان همه‌ی ان‌ها را راضی نگه داشت. برای این که آرامش داشته باشید، لازم است هدف‌تان رسیدن به یک الگوی ثابت باشد؛ زیرا، تعریف واژه خوب در جامعه مدام در حال تغییر است و خوب در نگاه مردم، شاید واقعا “خوب” نباشد.

من بارها و بارها و بارها در زندگی شکست خورده‌ام و همین شکست‌ها باعث شده‌اند، موفق شوم.

مایکل جردن

این جمله واقعا درست است. ما نمی‌توانیم از برخی شکست‌ها جلوگیری کنیم. ما خدا نیستیم و امکان ندارد هرچه می‌خواهیم، همان بشود. شکست‌ها به شما می‌آموزد چگونه در سختی‌ها دوام بیاورید. با امید به فردایی روشن به تلاش خود ادامه دهید.

موفقیت به دنبال شما نخواهد‌آمد؛ بلکه، این شما هستید که باید بروید و موفقیت را به دست بیاورید.

ناشناس

همه مدام می‌گویند: «می‌خواهیم موفق شویم.» اما در عمل هیچ کاری نمی‌کنند. گویا آن‌ها گمان می‌کنند، موفقیت دارد دنبال آن‌ها می‌گردد و اگر آن‌ها قدمی بردارند، ممکن است آن‌ها گم بکند! واقعیت این است که موفقیت اتفاقی نیست و اگر چیزی بدون تلاش به دست بیاید، به سرعت از دست خواهد رفت.

همه چیز در نهایت خوب خواهد‌شد. اگر امروز همه چیز مطابق میل شما نیست، یعنی هنوز همه چیز به آخر نرسیده‌است.

جان لنون

شاید شما هم زمانی که با مشکلات زیادی سر راه خود مواجه می‌شوید، دلتان بخواهد همه چیز را رها کنید. این احساس مخصوص شما نیست و بسیار از مردم این حس را تجربه می‌کنند؛ اما، آنچه اهمیت دارد این است که شما باید با تمام قدرت بر این احساس غلبه کنید و بدانید روزی خواهد رسید که دوباره همه  چیز مطابق میلتان باشد.

اگر شما فقیر به دنیا آمده‌اید، تقصیر شما نیست؛ اما، اگر فقیر از دنیا بروید، خودتان مقصر هستید.

بیل گیتس

به خاطر این که فقیر به دنیا آمده‌اید، خود را سرزنش نکنید؛ زیرا، در آن موثر نبوده‌اید. نگذارید گذشته‌ی شما آینده‌ی تان را تحت تاثیر قرار دهد. افراد زیادی بوده‌اند که از فقر به ثروت‌های کلان رسیده‌اند. از تجربیات آن‌ها بهره بگیرید. تلاش کنید و بدانید اگر فقیر از دنیا بروید، اشتباه از خود شما بوده‌است.

ذهن منفی هیچگاه به شما نتیجه‌ی مثبت نخواهد‌داد.

ناشناس

بعضی مردم دوست دارند بدبین باشند. آن‌ها همواره به اتفاقات بدی که ممکن است برایشان رخ دهد، فکر می‌کنند. آن‌ها حتی به خود اجازه‌ی مثبت اندیشی و پیش‌بینی موفقیت را نمی‌دهند. وقایع مثبت زندگی شما از ذهن‌تان آغاز می‌شود. مثبت بیندیشید تا زندگی شما روز به روز زیباتر از گذشته شود.

منبع: the10bestreview

یک دیدگاه در “10جمله الهام بخش و انگیزشی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *