رادیو پراید

چگونگی تنظیم رادیو پراید/ ذخیره کانال‌های رادیوی ماشین

هر چند کارهایی که می‌توان در ترافیک انجام داد کم نیستند و شما به راحتی می‌توانید این وقت مرده‌تان را زنده کنید و از وقتتان در هنگام ترافیک بهترین استفاده را ببرید؛ اما مطمئنا یکی از این راه‌ها که برای همگان نیز در دسترس است، گوش سپردن به رادیو در ماشین است. مخصوصا در ترافیک تهران و شهرهای بزرگ معمولا کمتر فرصت می‌شود کاری جز گوش دادن به رادیو انجام دهید. اگر اهل رادیو گوش دادن باشید، حتما برایتان پیش آمده که بخواهید تنظیمات رادیو ماشین تان را انجام دهید. اما تنظیم‌های چند باره برایتان ممکن نیست و  دوست ندارید هر زمان که وارد اتومبیلتان می‌شوید تنظیمات آن را دست‌کاری کنید. این کار هم از شما وقت زیادی می‌گیرد و هم عملا غیرممکن است و شاید ترجیح بدهید که اصلا از قید رادیو گوش کردن بگذرید. 

شاید هم مثل من مجبور شوید، یک هفته کامل را به یک کانال رادیویی گوش دهید. به هر حال امیدورام بعد از ساعت‌ها گشتن در اینترنت بتوانید راه حل مناسبی برایش پیدا کنید.

اگر هم دفترچه راهنمای ماشینتان را گم کرده باشید که دیگر هیچ! اما راه‌حل آن خیلی سهل و آسان است. خودروهای مربوط به شرکت خودروسازی سایپا، معمولا خط مشی ثابتی دارند و ارائه خدماتشان تقریبا یکسان است. بر این اساس اگر تمایل دارید تنظیمات رادیو ماشین را بدانید، در این مطلب با شما هستیم. این تنظیمات رادیو ماشین برای ماشین‌های مختلف از قبیل پراید، تیبا، پژو، آریو، برلیانس و … یکسان است. شما با مطالعه این متن کوتاه تنظیم رادیوی این ماشین‌ها را فراخواهید گرفت.

ذخیره کانال‌های رادیوی ماشین

دیگر لازم نیست برای هر دفعه که می‌خواهید ماشین را روشن کنید، رادیو ماشین را تنظیم کنید. حتما شما هم این کار خسته‌کننده را چند بار در طول یک هفته انجام می‌دهید. چرا زمانی که از محل کار یا دانشگاه برمی‌گردید، برنامه‌های مورد علاقه‌تان را پیدا نمی‌کنید تا در طول مسیر همان را ذخیره کنید و به آن گوش دهید؟

اما ذخیره کردن کانال‌های رادیویی یا به عبارت دیگر تنظیم رادیو ماشین چگونه است. دکمه‌های شش گانه روی رادیو را ببنیید. کانال‌های رادیو روی این شش دکمه ذخیره می‌شوند. کانال مورد نظرتان را پیدا کنید و برای مثال دکمه شماره یک را برای مدت 5 ثانیه نگه دارید. در این صورت شما می‌توانید ایستگاه مد نظرتان را روی آن ذخیره کنید.

همین یک کار ساده شما را  از جستجوهای پی در پی و اتلاف وقت نجات می‌دهد. حالا می‌توانید تمام کانال‌ها را ذخیره کنید و روی هر کدام از آن‌ها یک کانال داشته باشید. هر زمانی که رادیو ماشین خاموش شود و دوباره به حالت اولیه قبل از روشن شدن برگردد، با فشردن هر کدام از این دکمه‌ها به ایستگاه مد نظرتان می‌رسید. متاسفانه هنوز این باگ در ماشین‌های سایپا وجود دارد که با خاموش شدن ماشین، تمام تنظیمات آن به حالت قبلی برمی‌گردد.

البته موج رادیو ماشین را می‌توانید ذخیره کنید ولی تنظیمات دیگر مانند میزان صدا و… از  دست می‌روند. تنظیمات موج رادیوی ماشین کار سختی نیست و با نگه داشتن انگشتتان روی دکمه یک (برای مثال) همان موج ذخیره برای دکمه یک ذخیره می‌شود.

فرکانس کانال‌های رادیویی پرطرفدار

برای این که از رادیوی ماشین خود به بهترین وجه استفاده کنید و وقتی که در ماشین و در حال رانندگی سپری می‌کنید را به صورت مفید درآورید، بهتر است فرکانس کانال‌های رادیویی با کیفیت را بشناسید تا در صورت علاقه به آن‌ها گوش فرا دهید. در اینجا لیستی از بهترین رادیوهای ایران را می‌توانید مشاهده کنید:

امیدواریم خواندن این مطلب برایتان مفید باشد و از این به بعد با رادیو و کانال‌های رادیویی بیشتر دوست باشید. ما را در رازینه دنبال کنید.

۶ دیدگاه در “چگونگی تنظیم رادیو پراید/ ذخیره کانال‌های رادیوی ماشین”

  1. دستتون درد نکنه. کارم گیر همین تنظیم رادیو ماشین پراید بود.

    فرکانس رادیو آوا نمیدونید چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *