میوه های خطرناک

8 خوراکی بسیار خطرناک که باید بدانید!

اگر از هر یک از ما بپرسند چه خوراکی‌های خطرناکی می‌شناسید، مسلما گزینه‌هایی برای برشمردن داریم. اما برخی از خوراکی‌های بسیار خطرناک هستند که نه تنها به احتمال زیاد چیزی از آن نمی‌دانید، بلکه احتمال این که در معرض استفاده از آن باشید بسیار بالاست. در این مطلب، به 8 مورد از این خوراکی‌ها می‌پردازیم. هم خودتان بخوانید و هم به کسانی که در اطراف شما هستند، راجع به این خوراکی‌ها اطلاع دهید!

عسل خام

عسلی که فرآیند پاستوریزه شدن را به خوبی نگذرانده باشد، سموم بسیاری خطرناکی دارد که می‌توانند عواقب بسیاری داشته باشد. از جمله این عواقب می‌توان به سرگیجه، ضعف شدید، تعریق، تهوع و استفراغ نام برد.

گوجه فرنگی نارس

ساقه و برگ گیاه گوجه فرنگی در خود سموم قلیایی دارد و می‌تواند معده انسان را تحریک نماید. اگر گوجه فرنگی رسیده نباشد و به قول معروف سبز و نارس باشد، این سموم را در خود خواهد داشت و برای سلامتی انسان مضر است.

بادام تلخ

2 نوع بادام تلخ و شرین وجود دارد. نوع تلخ بادام حاوی مقادیر زیادی سیانید است که حتی خوردن 7 تا 10 عدد آن برای کودکان و حتی بزرگسالان کشنده است. پس مواظب میزان مصرف بادام تلخ باشید!

سیب‌زمینی سبز

مصرف سیب زمینی سبز می‌تواند منجر به مسائل مختلفی برای سلامت انسان شود. از جمله می‌تواند به دل‌درد، اسهال، کما و حتی مرگ انسان منجر شود. تراکم بالای ماده سمی سولانین در سیب زمینی سبز، تاثیر زیادی بر سیستم اعصاب مرکزی انسان دارد.

جوز هندی

مصرف بیش از حد این ادویه می‌تواند سبب عواض جدی مثل تنشج، اسپاسم معده و تهوع شود. تب و خشکی دهان به همراه تپش قلب نیز ناشی از مصرف بیش از حد این ادویه است.

دانه‌های سیب، هسته آلو، زردآلو و گیلاس: این مواد حاوی نوعی هیدوژن سیانید به نام اسید پروسیک است که باعث بروز مسمومیت، سردرد، سرگیجه، اضطراب و استفراغ خواهد شد.

بادام هندی

افرادی که دارای مشکلات کلیوی یا کیسه صفرا هستند، باید از مصرف این آجیل پرهیز کنند. اگزالات زیاد بادام هندی، سبب کاهش جذب کلسیم می‌شود. همچنین در صورت مصرف بادام هندی، ممکن است برخی آلرژی‌ها در انسان تشدید شود.

برگ ریواس

برگ ریواس حاوی گزالیک اسید است (دقت کنید که برگ ریواس این خاصیت را دارد و نه ساقه آن). از این رو برگ ریواس می‌تواند منجر به سنگ کلیه شود. مصرف 11 پوند (حدود 5 کیلوگرم!) از این برگ حتی ممکن است برای انسان کشنده باشد.

۲ دیدگاه در “8 خوراکی بسیار خطرناک که باید بدانید!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *