مواد بهداشتی,محصولات پاک کننده,ضدعفونی کننده

5 مورد از مشکلاتی که در هنگام خونه تکونی با آن مواجه می‌شوید

تمیزکردن خانه ممکن است فعالیت مورد علاقه شما برای آخر هفته نباشد، اما انجام آن لازم است. به این دلیل لازم است چون اگر شما بخواهید مانع خروج دورریختنی‌ها شوید و از مسمومیت غذایی جلوگیری کنید باید انبوهی از مواد دورریختنی را دور بریزید.

اکثر ما می‌خواهیم مسئولیت خانه‌داری در کمترین زمان ممکن، بهترین نتایج را برای تلاش ما داشته باشد. به عنوان راهنمایی، باید کمی بیشتر موارد را سازمان‌دهی کنید. در اینجا، 5 مورد از مشکلاتی که شما در هنگام تمیزکردن خانه با آن مواجه می‌شوید را بررسی می‌کنیم. تغییراتی در روند تمیزکاری خود ایجاد کنید. در این صورت خیلی سریع‌تر کارها انجام می‌شود و زمان بیشتری را برای لذت بردن از منزل تمیز خود خواهید داشت.

عقب انداختن مسئولیت تمیزکاری

آیا شما  ژله‌ای را که روی زمین افتاده،  بلافاصله پاک می‌کنید یا آن را برای چند روز رها می‌کنید؟ حتی اگر عجله دارید و آن را روی زمین رها می‌کنید، خواهید دید که مورچه‌ها وارد شده و ژله ردیابی شده را به صورت ردپا در تمام سطح زمین پخش می‌کنند. شما می‌توانید تنها 15 یا 20 ثانیه صرف کنید و مشکل را حل کنید یا 20 تا 30 دقیقه بعد آن به هم ریختگی را تمیز کنید.

اصول یکسانی برای مسئولیت تمیز کاری به کار می‌رود. اگر دقایق کوتاهی را صرف تمیزکردن و پاک کردن یک اتاق کنید، باعث می‌شود تمیزکاری دشوار و سنگینِ هر روزه خیلی آسان‌تر شود. غذایی که در قسمتی از آشپزخانه آماده می‌شود باید طبق اصول بهداشتی باشد. لباس‌های کثیفی که در کنار وان حمام و اتاقک دوش قرار گرفته، بعد از هر استفاده آن‌ها را مانند صندوق ایمیل خود، روزنامه‌ها و رسیدهایی که روزانه بررسی می‌کنید پاک کنید.

به این ترتیب وظایف هفتگی تمیز کردن خانه از جمله جارو کردن، تمیز کردن توالت، کف آشپزخانه و شستن لباس‌ها خیلی راحت‌تر انجام می‌شود.

شروع از یک نقطه اشتباه در اتاق

هیچ کدام از ما نمی‌خواهیم زمانی را بیشتر از آن چه که لازم است صرف تمیز کردن کنیم. اگر شما قسمت اشتباهی در یک اتاق را برای تمیز کردن شروع کنید، زمانی که کار را انجام دادید، مجبور هستید به عقب بازگردید و وظایف را تکرار کنید.

اول، چیزهایی را که جای مشخصی در اتاق ندارند را برداشته و پاک کنید. آن‌ها را دور بریزید یا به فضای مناسب‌شان برگردانید. موارد و آیتم‌ها را فقط یک بار بررسی کنید و آن‌ها را از اتاق خارج کنید. نیاز نیست که زمانی را برای تمیز کردن اطراف‌شان در نظر بگریم.

هنگامی که برای تمیز کردن آماده شدید، از بالای اتاق شروع کنید و به روش خودتان تمیز کنید. اگر شما با تمیز کردن زمین کار را شروع کردید و تا گرفتن گرد و غبار پنکه سقفی، پاک کردن تار عنکبوت و گردگیری مبلمان و وسایل ادامه دادید، هنگامی که گرد و غبار گرفته شد، مجبور می‌شوید دوباره سطح زمین را تمیز کنید.

زمانی که در و دیوار‌های اتاقک دوش یا پنجره‌ها را تمیز می‌کنید، از بالا شروع کنید. مجبور نیستید که برای جلوگیری از ریزش قطرات به عقب برگردید.

استفاده از محصولات پاک کننده نامناسب

استفاده از یک محصول پاک کننده که به طور کافی قوی نیست به این معنی است که شما تمام کارهایی که انجام دادید به هدر رفته و باید آن‌ها را تکرار کنید. تا به حال شده لباس‌ها را بشویید اما ببینید لکه‌ها باقی مانده‌اند؟ شما از مواد شوینده نامناسب استفاده کردید. برچسب‌ها را با دقت بخوانید و دستورالعمل عمل آن را برای کسب نتایج بهتر دنبال کنید.

بررسی برچسب‌ها نمی‌تواند زمان را نگه دارد، اما می‌تواند پول را نگه دارد. استفاده از محصولات پاک کننده نامناسب به طور دائم می‌تواند به سطوح آسیب برساند. به این علت است که شما نمی‌توانید از یک پودر اسکراب روی مبلمان یا میزهای سنگی به طور مطمئن استفاده کنید.

اگر شما در تلاش هستید که مقداری از مواد شیمیایی مورد استفاده در منزل را کاهش دهید، محصولات پاک کننده سبز یا طبیعی می‌توانند کاملا مؤثر باشند اگر به دقت استفاده شوند.

استفاده از وسایل پاک کننده کثیف

وسایلی که شما برای پاک کردن استفاده می‌کنید، می‌توانند منجر به بروز بدترین اتفاقات و گسترش باکتری‌ها و خاک در اطراف شوند. اگر کارکرد درستی نداشت، اسفنج‌های آشپزخانه زمینه تولید مثل باکتری‌های کالیفرم را فراهم می‌کنند. یک ماشین شست و شو که به طور معمول تمیز نشده می‌تواند کثیفی و بوی وحشتناکی را روی لباس‌های شسته شده باقی بگذارد.

زمانی برای شستن تمیز لباس‌ها ، پاک کردن سری‌ها و اسکراب برس‌ها و تمیز کردن فیلترهای جارو برقی و فنجان‌ها بین هر استفاده در نظر بگیرید. وسایل یک بار مصرف مثل دستمال ضدعفونی کننده، پارچه‌های الکترواستاتیک و جاروبرقی‌ها عالی هستند؛ اما اگر سعی در استفاده از یکی از آن‌ها برای تمیز کردن کل خانه داشته باشید، مؤثر نیستند. با یک ضدعفونی کننده تازه هر وسیله را تمیز کنید.

مشارکت کودکان در کارهای خانگی

بهترین زمان برای مشارکت کودکان در کاهای خانگی زمانی است که آن‌ها نوپا هستند. کودکان نوپا می‌خواهند هر چیزی را که پدر و مادر انجام می‌دهد آن‌ها نیز انجام دهند. بنابراین، با چیزهای ساده‌ای که آن‌ها می‌توانند به وسیله آن‌ کمک کنند شروع کنید. مثل تا کردن حوله و کنار گذاشتن آن‌ها یا آوردن لباس‌های کثیف‌شان به به اتاق شستشوی لباس. براساس سنی که دارند شما می‌توانید وظایف سنگین‌ بیشتری مثل شستن لباس را به آن‌ها بدهید.

یک چارت از کارهای سخت درست کنید و به کودکان یاد دهید که طبق اصول معین شما باید هر روز دو کار تمیز کردنی کوچک انجام دهید که موجب آسان‌تر شدن انجام کارهای کلی می‌شود. برای کودکان کوچک‌تر، با وظایف ساده شروع کنید مثل پاک کردن سطوح تخت، شستن پنجره‌ها با استفاده از پاک کننده‌های غیرسمی( مخلوطی از سرکه سفید و آب) و به تدریج آن‌ها را به انجام تمیز کردن هر کار خانگی سوق دهید.

مخالفاتی وجود خواهد داشت، اما شما باید آن‌ها را در موقعیتی قرار دهید تا کار مورد علاقه خود را انجام دهند. در این صورت آماده می‌شوند برای زمانی که خانه خودشان را دارند.

اگر از این مطلب خوشتان آمد، رازینه را به دوستان دیگرتان نیز معرفی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *