کار کمتر نتیجه بیشتر

کمتر کار کنید، بیشتر نتیجه بگیرید

کمتر کار کنید، بیشتر نتیجه بگیرید

بگذارید صادق باشیم، این روز‌ها همه‌ی ما شدیداً غرق کار شدیم. این قضیه برای کارآفرین‌ها با وضوح بالا‌تری دیده می‌شود. در عصر ارتباطات تمرکز کردن روی هدف برای ما مشکل‌تر شده‌، زیرا روزانه مبایل‌مان بار‌ها با صدا‌های مختلف خود، ما را فرامی‌خواند.

قبل از این که کار خاصی انجام داده‌باشیم، می‌بینیم روز تمام شده و ما زمان را از دست داده‌ایم. این چیزی است که همه‌ی ما با آن مواجه شده‌ایم؛ اما، قرار نیست اوضاع به همین منوال ادامه پیدا کند. شما می‌توانید به این وضعیت غلبه کنید و زودتر به هدف خود را بیابید.

معرفی ماشین مولد

درک این مفهوم برای بسیاری از مردم یک چالش بزرگ است و من از این که می‌خواهم این مفهوم را که درک جدیدی از سودمندی است، معرفی کنم، خوش‌حال هستم.

ماشین مولد: کار کمتر، نتیجه‌ی بهتر

به‌طور خلاصه، ماشین مولد یکی از ایستگاه‌های فروشگاه سودمندی است که با آن می‌توانید کارآفرین موثرتری باشید. به این وسیله می‌توانید چگونه انجام دادن کارهای مختلفت خود را تجزیه و تحلیل کنید و ساعاتی از روز را که پیش از این از دست می‌دادید، به دست بیاورید؛ سپس، آن‌ها را صرف انجام کارهایی که دوست دارید، نمایید.

ایده‌ی “کار کمتر، سود بیشتر” چگونه به وجود آمد؟

به تازگی فرصتی پیش آمد تا با استادی که در همین مورد تحقیقاتی را انجام می‌داد، ملاقات کنم. وقتی “اری مایزل” برای من از تلاش شبانه روزی خود برای رسیدن به موفقیت‌های پی‌درپی گفت، متعجب شده‌بودم. بعد از چند سال او چند کارخانه ساخته بود. در حالی که این موقعیت برای هر فردی غافلگیرانه است. از طرف دیگر او به دلیل اشتباهی که در یکی از تجارت‌هایش انجام داده‌بود، بدهی سنگینی بالا آورده‌بود. او به حد مرگ کار می‌کرد. بدن اری مایزل زیر بار فشار زیاد دیگر نمی‌توانست دوام بیاورد و به بیماری کرون مبتلا شد. این بیماری او را به حدی ناتوان کرده‌بود که به تجویز پزشکان فقط یک ساعت در روز می‌توانست کار کند. به همین دلیل اری مایزل به فکر فرو رفت که اگر فقط یک ساعت در روز زمان داشته باشد، آن را باید به چه کاری اختصاص دهد؟ و به این ترتیب ایده‌ی “کمتر کار کنید، بیشتر سود ببرید.” متولد شد.

اگر فقط یک ساعت در روز زمان داشته باشید، آن را به چه کاری اختصاص می‌دهید؟

کمتر کار کنید، بیشتر سود ببرید.

اری مایزل با پیاده‌سازی این روش توانست هر هفته 5 الی 10 ساعت را ذخیره کند. او می توانست زمان بیشتری را با خانواده بگذراند و به زندگی‌اش رنگ تازه‌ای داد. این روش باعث شد بیماری اش نیز بهتر شود. موضوع دیوانه کننده اینجا است که اری در عین حال که زمان کمتری را صرف کارکردن می کرد و سالم تر از گذشته شده‌بود، سود بیشتری نیز به دست می‌آورد!

من با این روش، چه چیزی به دست خواهم آورد؟

هدف ما از پیشنهاد این روش این است که شما ساعات بیشتری از روز را برای خود زخیره کنید و با سرعت بیشتری به اهداف خود دست پیدا کنید. آنگاه خواهید توانست از انجام کار‌های مورد علاقه‌ی خود نیز لذت ببرید.

در این روش شما یاد خواهید گرفت:

  1. چگونه پروژه‌ها را مدیریت کنیم و مطمئن باشیم کارهای‌مان عقب نمی‌افتد و دچار تنگنا نمی شویم.
  2. چگونه با اتوماسیون از انجام کار‌های تکراری جلوگیری کنیم.
  3. لازم نیست تمام کار‌ها را خودتان انجام دهید.

ماشین مولد، چه چیزی نیست؟!

این شیوه یک لیست شانسی از راهنمایی‌هایی برای بهره‌وری از زندگی نیست؛ بلکه، اری تاکید می‌کند که روز خود را شبیه روشی که عموم مردم می‌گذرانند، طی نکنید. این شیوه تنها استفاده از اینترنت و استفاده از ابزارهای دیجیتالی دنیای امروز نیست. هرچند اری به استفاده از این وسایل علاقه‌ی زیادی دارد؛ اما، این که فقط بخواهیم به این قبیل چیزها متکی باشیم، مثل این است که جعبه‌ی کمک‌های اولیه را روی زخم مجروح بگذاریم.

میتوان گفت ماشین مولد یک مزرعه‌ی وسیع است که که شما را وادار می‌کند به چرایی کارهای خود فکر کنید و به شما یاد می‌دهد که چگونه می‌توانید با بهینه سازی و ماشینی کردن کار‌ها، موسس بهتری باشید.

به یک ماشین مولد تبدیل شوید

اگر می‌خواهید ساعات زندگی خود را زنده کنید، سودمند‌تر باشید و برنامه زندگی خود را دوباره طراحی کنید، یعنی دارید به یک ماشین مولد تبدیل می‌شوید.

برای تغییر بیش از این منتظر نمانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *