دختر خسته

10 علت به تعویق انداختن کارها

همه‌ی ما به تعویق انداختن کارهایمان را تجربه کرده‌ایم. گاهی اوقات بدون این که دلیل قانع‌کننده‌ای داشته‌باشیم، از انجام دادن وظایف خود سر باز می‌زنیم. با این کار ناخودآگاه زمان آزاد خود را بیهوده می‌گذرانیم. افرادی که به این تعویق انداختن‌ها عادت کرده‌اند، چند سال از زندگی خود را با این روش از دست می‌دهند.

اگر از این به تعویق انداختن‌ها خسته شده‌اید و می‌خواهید از همین امروز با روشی موثرتر به سمت هدفتان قدم بردارید، در ادامه با رازینه‌مگ همراه باشید تا به 10 عامل که نمی‌گذارند کارهایتان را به موقع انجام دهید، اشاره کنیم.

حتما بخوانید:

  1. کارهایتان را به چند بخش تقسیم کنید

زمانی که یک کار در نگاه ما حجیم به نظر برسد، ناخودآگاه آن را پس می‌زنیم. بنابراین توصیه می‌کنیم پروژه‌ی خود را به چند بخش تبدیل کنید و آن‌ها را جداگانه به انجام برسانید. این کار باعث می‌شود با تمام هر بخش پیشرفت روند کاری خود را احساس کنید و با انگیزه‌ی بالاتری ادامه‌ی کار را پی بگیرید. زمانی که یک کار بزرگ را به چند بخش تقسیم کنید، متوجه می‌شوید که انجام دادن آن آنقدرها نیز مشکل نیست.

به عنوان مثال تصور کنید قرار است یک کتاب بنویسید. این کار بزرگ به نظر می‌رسد. اما اگر این پروژه را برای خود به چند بخش تقسیم کنید، در هر مرحله می‌دانید باید به چه چیزی فکر کنید و چه کاری را انجام دهید.

  1. محیط اطراف خود را تغییر دهید

تاثیر محیط را روی روند کاریتان دست کم نگیرید. به میز کار خود نگاه کنید، آیا این فضا شما را برای بیشتر و بهتر کار کردن ترقیب می‌کند؟ اگر این چنین نیست، لازم است تغییری در فضای کاری خود ایجاد کنید. هر محیطی بعد از مدتی برای انسان خسته‌کننده می‌شود.

حتما بخوانید:

  1. کارهایتان را زمان‌بندی کنید

اگر برای انجام یک پروژه تنها یک تاریخ را در نظر دارید، احتمالا بخش زیادی از کار خود را در روزهای پایانی انجام خواهیدداد. بهتر است پروژه‌ی خود را به چند قسمت تقسیم کنید و برای انجام هر کدام از آن قسمت‌ها زمان مشخصی را در نظر بگیرید. این روش باعث می‌شود کار خود را با یک نظم و ترتیب انجام دهید. بنا به این تشخیص خود شما این بازه‌های زمانی می‌توانند، روزانه، هفتگی و یا ماهانه باشند.

  1. عوامل مزاحم را از برنامه‌ی خود حذف کنید

اگر متوجه شده‌اید که مدام کارهایتان را بعویق می‌اندازید، باید روند زندگی خود را بار دیگر مرور کنید. برای جلوگیری از تکرار این روند، باید هر چیزی که نمی‌گذارد به کارهایتان برسید را شناسایی کنید. به عنوان مثال ممکن است شما زمان زیادی از روز خود را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانده‌باشید. این شبکه‌ها علاوه بر این که زمان شما را از بین می‌برند، ذهنتان را نیز درگیر می‌کنند. بنابراین اگر کار مهمی را در برنامه دارید، ممکن است لازم باشد استفاده از این شبکه‌ها را برای خود محدود کرده و یا به کلی حساب کاربریتان را حذف کنید.

  1. با افراد تلاشگر در ارتباط باشید

بی‌تردید اطرافیان بر روند زندگی ما تاثیرگذار اند. اگر اطرافیان خود را از میان افراد سخت‌کوش انتخاب کنید، پس از مدتی این سخت‌کوشی را در زندگی خود نیز احساس خواهیدکرد. از طرف دیگر انسان‌ها خموده و تنبل نیز روحیه‌ی خود را به شما انتقال می‌دهند و معاشرت با آن‌ها بازدهی شما را کاهش می‌دهد.

  1. دوستانی همدل برگزینید

دوست خوب از مواردی است که تاثیر فراوانی بر روند کاری شما می‌گذارد. خوب است دوستی را در کنار خود داشته‌باشید که او نیز برای خود هدفی داشته‌باشد. در این صورت هر دوی شما می‌توانید دیگری را در راه رسیدن به موفقیت کمک کنید و تحمل سختی‌ها و دشواری‌ها برایتان آسان‌تر خواهدشد.

  1. از تجربیات دیگران استفاده کنید

به دنبال افرای باشید که پیش از این راهی شبیه به مسیر امروز شما را پیموده‌اند. بی‌تردید استفاده از تجربیات آن‌ها راه را برای شما روشن‌تر می‌کند. وقتی در جریان سختی‌هایی که آن‌ها در مسیر رسیدن به هدف خود تحمل کرده‌اند، قرار بگیرید، مطمئنا با روحیه‌ی بالاتری فراز و نشیب‌های مسیر را خواهیدپیمود.

  1. اهداف خود را بازیابی کنید

گاهی اوقات حواسمان نیست کارهایمان ما را به چه سمتی می‌برد. بدون توجه به هدف خود روزهایمان را می‌گذرانیم. لازم است هر از چندگاهی هدف و کارهایتان را با یک دیگر تطابق دهید. درباره‌ی این که واقعا به دنبال چه چیزی می‌گردید، فکر کنید و قدم به قدم به سوی آن گام بردارید.

  1. به دنبال زمان بی‌نقص نباشید

یکی از عواملی که باعث می‌شود کار خود را به تعویق بیندازیم، این است که گمان می‌کنیم اکنون زمان مناسبی برای انجام آن نیست. واقعیت این است که زمان بی‌نقص وجود ندارد. بنابراین برای به انجام رساندن کار خود در پی یک زمان ایده‌آل نباشید؛ زیرا، این کار باعث می‌شود در نهایت ببینید هیچ کاری را از پیش نبرده‌اید.

  1. از همین حالا تلاش کنید

عده‌ی زیادی از شرایط کنونی خود راضی نیستند؛ اما، تنها آن‌هایی از فردای خود رضایت خواهندداشت که امروز برای ساختن فردای دوست‌داشتنی خود تلاش کنند. بنابراین بعد از این که پی بردید وضعیت امروز شما با رویاهایتان هم‌خوانی ندارد، دست به کار شوید و برای رسیدن به اهدافتان دست به کار شوید.

 

کدام یک از این 10 مورد دلیل به تعویق انداختن کارهای شما است؟ درباره‌ی آن‌ها فکر کنید و از همین حالا در پی از بین بردن آن‌ها باشید.

 

بر گرفته از اینجا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *