جام قهرمانان آسیا فینال پرسپولیس

وضعیت تعطیلی مدارس برای پخش بازی پرسپولیس کاشیما آنتلرز

تیم فوتبال پرسپولیس، در دور رفت بازی فینال جام قهرمانان آسیا، شنبه 12 مرداد از ساعت 9:30 صبح به مصاف رقیب ژاپنی خود، کاشیما انتلرز می‌رود. این بازی در کشور ژاپن و به میزبانی کاشیما آنتلرز انجام می شود.

به دلیل تقارن زمان بازی، با اوقات شرکت دانش آموزان در کلاس‌های درس، بسیاری از دانش آموزان در شبکه های اجتماعی درخواست تعطیلی مدارس را به وزیر آموزش و پرورش ارسال کردند.

این درخواست با پاسخ وزیر مواجه شد. پاسخی دوپهلو، که از یک طرف تعطیلی مدارس را مجاز نمی دانست ولی از طرف دیگر به مدیران مدارس توصیه کرده بود، در زمینه پخش بازی‌ پرسپولیس در مدارس تا جایی که امکانات مدرسه اجازه می دهد با دانش آموزان همکاری شود.

نظر وزیر آموزش و پرورش در مورد تعطیلی مدارس و پخش بازی فینال پرسپولیس
پست اینستاگرامی وزیر آموزش و پرورش در خصوص بازی پرسپولیس

 

در ادامه این روند، دیروز بخشنامه ای برای کلیه مدیران مدارس ارسال شده که جزئیات این ماجرا را مشخص می کند.

وزارت آموزش و آموزش در بخشنامه ای به تمام مدارس ابلاغ کرد که بازی پرسپولیس – کاشیما آنتلرز باتوجه به امکانات مدارس، به صورت زنده و مستقیم پخش شود تا موجب تعطیلی مدارس نشود.

پس از این که وزیر آموزش پرورش در اینستاگرام خبر از عدم تعطیلی مدرسه ها به دلیل برگزاری بازی پرسپولیس – کاشیما آنتلرز داد، حالا مدیر کل این وزارت خانه بخش نامه ای را به تمام مدارس ابلاغ کرده که حاکی از دستور پخش مستقیم این مسابقه در محیط های آموزشی دارد.

شاپور محمد زاده مدیر کل آموزش و پرورش در بالای این نامه از واژه «آنی» استفاده کرده و حالا به نظر می رسد با وجود تاکید و درخواست وزارت، دانش آموزان نیز نگرانی بابت تماشای مسابقه نداشته باشند.

البته برکسی پوشیده نیست که در بسیاری از مدارس امکان پخش تلویزیونی وجود ندارد و همچنین در روزهای اخیر برخی مدارس صراحتا اعلام کرده اند که دست به چنین کاری (پخش بازی) نخواهند زد.

بخشنامه آموزش و پرورش در خصوص تعطیلی مدارس برای بازی فینال آسیا پرسپولیس

نکته ای که در این نامه وجود دارد، آوردن جمله «با رعایت عدم تعطیلی واحدهای آموزشی» است که باعث شده بسیاری از دانش آموزان گمان کنند این بازی در صورت موافقت مدیران مدارس هم فقط در زمان هایی چون زنگ های تفریح پخش خواهد شد. خصوصا این که مسئولان آموزش و پرورش پس از ایجاد کمپین های مختلف برای عدم حضور در مدارس چنین بخش نامه هایی را صادر کنند و به عبارتی در اجرایی بودن آن ها شک و تردیدهایی جدی وجود دارد.

لازم به ذکر است بازی تیم های پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن از ساعت 9:30 روز شنبه در ورزشگاه کاشیما ساکر برگزار خواهد شد؛ این بازی نخستین فینال پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا است.

 

منبع: ورزش 3

یک دیدگاه در “وضعیت تعطیلی مدارس برای پخش بازی پرسپولیس کاشیما آنتلرز”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *