آموزش ساده و سریع ورد

دسترسی‌های سریع در ورد – استفاده از Quick Part در ورد

با یک آموزش دیگر رازینه با شما هستیم. شما می‌توانید با اعلام نظراتتان را در زیر همین پست، آموزش‌های لازم خود را بگویید تا هر چه سریع‌تر آن را برای شما آماده کنیم. در این قسمت قرار است در مورد دسترسی‌های سریع در ورد برایتان قرار دهیم. برای پیدا کردن یک کلمه در ورد یا رفتن به یک صفحه یا خط مشخص در ورد می‌توانید از ابزارهای سریع در ورد استفاده کنید.

در آفیس یک بخش وجود دارد به نام quick part که ابزاری پر استفاده است و همه نیازهای سریع را در یک بخش جمع‌‍آوری کرده است. این بخش یک چراغ قوه برای پیدا کردن گزینه مد نظر کاربر از بین منوهای تو در تو مایکروسافت آفیس است. همان‌طور که در تصویر زیر نیز مشخص است از طریق ابزار Quick parts می‌توانید دسترسی‌هایی داشته باشید؛ در صورت کلیک بر روی All Help راهنمای سنتی آفیس برای نمایش موارد بیشتر باز خواهد می‌شود.

علاوه بر این شما می‌توانید بعضی موارد و استایل‌هایی را که قبلا ساخته‌اید با استفاده از این ابزار وارد کنید. برای این‌ کار کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

  • مکان‌نما را جایی که می‌خواهید قرار دهید.
  • از تب Insert و گروه Text روی Quick Parts کلیک کنید و در لیست باز شده Field را بزنید.
  • در پنجره باز شده به نام Field، آن دسته‌‌ای را که می‌خواهید انتخاب کنید. همچنین در این قسمت امکان فیلتر کردن فیلد را نیز دارید.
  • تنظیماتی که می‌خواهید روی این فیلد ایجاد کنید را در قسمت مشخص شده در شکل زیر ایجاد کنید و روی OK کلیک کنید.

دسترسی سریع به هر قسمت در یک فایل متنی در ورد

شما می‌توانید از راه‌هایی که آفیس در اختیارتان می‌گذارد، به مکان مشخصی در ورد بروید. شما می‌توانید برای پیدا کردن یک کلمه مشخص و جایگزین کردن آن با یک کلمه دیگر، از کلیدهای میانبر Ctrl+F  استفاده کنید.

یک راه برای دسترسی سریع به مکان مشخص، این است که از گزینه Go To استفاده کنید. با استفاده از این ابزار به راحتی می‌توانید به صفحه، قسمت، نظر، پابرگ و یا خط و… مشخص بروید.

بیشتر بخوانید:

برای این کار کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

  • از تب Home و گروه Editing، Find را انتخاب کنید و گزینه Go To را بزنید.
  • از تب Go To که در پنجره Find and Replace وجود دارد، می‌تواند از گزینه‌های زیر آن استفاده کنید و به صفحه یا خط یا… مد نظرتان بروید.
  • در قسمتی که با رنگ قرمز در شکل زیر نشان داده شده است، شما می‌توانید شماره قسمت را (برای مثال) وارد کنید و روی Go To کلیک کنید.

امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید و برایتان مفید بوده باشد. شما نیز می‎توانید آموزش‎های دلخواهتان را در زیر همین پست بگویید تا به زودی برایتان آماده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *