ایران در افتتاحیه

برنامه‌ی امروز کاروان ایران در جاکارتا، 28 مرداد

کاروان ورزشی ایران، امروز در 10 رشته‌ی مختلف ورزشی به میدان می‌روند.

امروز به طور رسمی بازی‌های آسیایی در جاکارتا و پالمانگ اندونزی شروع شد. ورزشکاران ایرانی امروز در رشته‌های مختلف ورزشی مسابقه می‌دهند. یکی از این رشته‌ها کشتی است. در طول تاریخ بازی‎‌های آسیایی ایران بیشترین مدال‌های خود را در رشته‌ی کشتی به دست آورده‌است. به همین دلیل امروز نیز مردم ایران نگاه ویژه‌ای به این رشته دارند و منتظرند تا با کسب مدال‌های طلایی در این رشته، نام ایران در لیست رده‌بندی کشورها قرار بگیرد.

تیراندازی

عصر امروز پالمبانگ شاهد برگزاری رقابت‌های تیراندازی در چنده ماده خواهدبود. امروز نجمه خدمتی و امیرمحمد نکونام در ماده‌ی تفنگ بادی میکس 10 در در خط قرار می‌گیرند. این تیم دو نفره شانس بالایی برای کسب مدال دارد. در رشته‌ی اهداف پروازی نیز سپیده سیدانی و شیوا فرح‌پور در بخش زنان و علی حافظی و محمدحسین پرورش‌نیا به ترتیب به مصاف حریفان خود می روند.

شمشیربازی

مسابقات شمشیربازی امروز در بخش اپه انفرادی مردان و سابر انفرادی زنان برگزار می‌شود. این در حالی است که بیشتر امیدها در رشته‌ی شمشیربازی به بخش سابر مردان است. سابر مردان ورزشکاران مطرحی مانند مجتبی عابدینی و علی پاکدامن را در ترکیب خود دارد. امروز نجمه سازنچیان با اندونزی، کره جنوبی، قزاقستان و تایلند روبه‌رو می‌شود. فائزه رفیعی نیز با حریفانی از کره جنوبی، نپال، اندونزی، ژاپن و کامبوج مسابقه می‌دهد. در بخش اپه مردان محمد اسماعیلی با حریفانی از تایلند، قرقیزستان، هنگ کنگ، ژاپن و ویتنام مصاف خواهد داد. او با نمایندگانی از امارات متحده عربی، تایلند، مغولستان، چین، کامبوج و کره جنوبی نیز دیدار می کند.

تنیس

در بازی‌های بخش انفرادی تنیس که در شهر پالمبانگ دنبال می شود، شاهین خالدان با حریف قرقیزستانی در گام اول روبه رو می شود. امیرحسین بادی هم با یک تنیسور قرقیزستانی مصاف خواهد داشت. صدف صادق وزیری با نماینده کره جنوبی دیدار می کند. غزل پاک وطن هم که در دور اول استراحت دارد، در دور دوم با عمان مسابقه خواهد داد. در بخش تیمی دختران هم 2 نماینده کشورمان به مصاف تیم ویتنام می روند.

امروز در پالمبانگ شاهین خالدان در بخش انفرادی تنیس در گام اول به مصاف حریف قیقیزستانی خود می‌رود. امیرحسین بادی نیز با یک تنیسور قرقیزستانی روبه‌رو می‌شود. صدف صادق وزیری با نماینده کره جنوبی مسابقه می‌دهد. غزل پاک وطن در دور اول استراحت دارد. او در دور دوم با عمان دیدار خواهدکرد. در بخش تیمی دختران نیز 2 نماینده ایران با تیم ویتنام روبه‌رو می‌شود.

کشتی

امید اصلی ایرانی‌ها در روز نخست برای کسب مدال رشته‌ی کشتی‌آزاد است. در این رشته 5 ورزشکار از ساعت 13 به وقت محلی (10:30 به وقت تهران) به رقابت می‌پردازند.

در وزن 57 کیلوگرم 18 نفر شرکت کرده‌اند. رضا اطری در دور نخست استراحت می کند و در دور دوم به مصاف نماینده کشور نپال می رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور سوم با برنده نماینده کشور فیلیپین و محمودجان شاوکاتوف دارنده مدال نقره آسیا از کشور ازبکستان کشتی خواهدگرفت. در گروه اطری ساندیپ تومار قهرمان آسیا از هند، بخبایار اردنبات دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از مغولستان و کیم سئونگ گئون از کره جنوبی حضور دارند.

در وزن 65 کیلوگرم مهران نصیری در دور نخست با یرلان بک کاتای دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از چین به رقابت می‌پردازد. در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد با برنده کشتی میان نماینده افغانستان و آیبک عثمان اف از قرقیزستان روبه‌رو می‌شود. لی سئونگ چول دارنده مدال نقره آسیا از کره جنوبی، دایچی تاکاتانی دارنده مدال نقره آسیا از ژاپن و سایاتبک اوکاسوف از قزاقستان در گروه نصیری حضور دارند. در این وزن 21 نفر حضور دارند.

در وزن 74 کیلوگرم که 21 نفر شرکت کرده‌اند. مصطفی حسین خانی در دور نخست به مصاف کشتی گیری از کشور بنگلادش می رود و در صورت غلبه بر این حریف در دور بعد با نماینده کشور ترکمنستان کشتی می گیرد. در گروه حسین خانی بکزاد عبدالرحمن اف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیان از ازبکستان، آدام باتیروف قهرمان آسیا از بحرین، یوهی فوجینامی دارنده مدال برنز جهان از ژاپن و مانداراخان گانزوریک دارنده مدال برنز جهان و نقره آسیا از مغولستان  حضور دارند. کومار هندی در طرف دیگری از جدول است. این امر راه را برای حسین‌خوانی هموارتر می‌کند.

در وزن 86 کیلوگرم که 19 نفر حضور دارند حسن یزدانی بعد از استراحت در دور اول، در دور دوم با حریفی از اندونزی مسابقه می‌دهد. در صورت پیروزی بر این حریف در دور سوم با برنده دیدار کشتی گیران کامبوج و هند به رقابت می‌پردازد. حسین یزدانی از افرادی است که ایران منتظر است تا طلای دیگری را برای کشور به ارمغان بیاورد.

در وزن 97 کیلوگرم علیرضا کریمی بعد از استراحت در دور نخست، در دور دوم با تاکشی یاماگوچی از ژاپن به رقابت می‌پردازد. و در صورت پیروزی بر این حریف در دور سوم با برنده دیدار ماسام خاطری از هند و برنده کشتی میان یانگ چائو کیانگ از چین و ماگومد ابراگیم اف دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان آسیا از کشور ازبکستان کشتی می گیرد. در این وزن 13 نفر شرکت کرده‌اند.

ووشو

۶ ووشوکار ایران امروز در دو بخش ساندا و تالو به رقابت می‌پردازند. در رقابت های نوبت صبح؛ زهرا کیانی، فاطمه حیدری و هانیه رجبی در بخش تالو به اجرای فرم می پردازند.

در رقابت های نوبت عصر که از ساعت ۱۹:۳۰ به وقت محلی آغاز می شود، الهه منصوریان، عرفان آهنگریان و محسن محمدسیفی به مصاف رقیبان خود خواهند رفت. این ورزشکاران با کسب پیروزی می‌توانند به مرحله‌ی بعد راه پیدا کنند.

قایقرانی

امروز قایقرانان ایران در رشته‌ی روئینگ در 5 ماده به رقابت می‌پردازند.

مهسا جاور در روئینگ تکنفره سنگین وزن بانوان با حریفانی از ژاپن، اندونزی، چین و ویتنام مسابقه می‌دهد.

در روئینگ دونفره سنگین وزن مردان محسن شادی و عاقل حبیبیان با حریفانی از ازبکستان، هند، ژاپن و چین تایپه روبه‌رو می‌شوند.

مجتبی شجاعی در روئینگ تک‌نفره سنگین وزن مردان به مصاف حریفانی از پاکستان، هنگ کنگ و قزاقستان می‌رود.

مریم کرمی و پریسا احمدی در روئینگ دونفره سنگین وزن بانوان با نمایندگان کره جنوبی، مالدیو و ژاپن مسابقه می‌دهد.

در روئینگ چهارنفره سبک وزن بانوان تیم ایران با ترکیب مریم کرمی، مهسا جاور، نازنین رحمانی و مریم امیدی پارسا با حریفانی از تایلند، اندونزی و چین تایپه روبه‌رو می‌شوند.

تکواندو

پومسه کاران ایرانی برای اولین بار در بازی‌های آسیایی شرکت کرده‌اند. آن‌ها بر خلاف کیوروگی کاران شانس اندکی برای به دست آوردن مدال طلا دارند. هر چند حضور یک مربی کره ای غیر از کانگ به آنها در رسیدن به این هدف کمک می کند. مسابقه‌های تکواندو در بخش پومسه از صبح امروز شروع شده و در قسمت مردان کوروش بختیار، امیررضا مهربان و علی سهرابی و در قسمت زنان مهسا صادقی، مرجان سلحشوری و فاطمه حسام نمایندگان ایران اند.

امروز کوروش بختیار در بخش انفرادی در اولین دیدار با نماینده کامبوج روبه‌رو می‌شود. مرجان سلحشوری نیز ابتدا با پومسه‌رو ماکائو مواجح می‌شود. در قسمت تیمی 3 نفره مردان (کوروش بختیار، امیررضا مهربان و علی سهرابی) در گام نخست با برنده دیدار فیلیپین و عربستان سعودی مسابقه می‌دهند. در بخش تیمی زنان (مرجان سلحشوری، مهسا صادقی و فاطه حسام) نیز ابتدا با پومسه‌روهای کره‌جنوبی روهب‌رو می‌شوند. امروز پرونده پومسه بسته می‌شود و از فردا مسابقات کیوروگی شروع شود.

کبدی

تیم های ملی کبدی ایران از امیدهای اصلی ایران برای قهرمانی به شمار می‌رود. امروز در بخش بانوان ایران با کره جنوبی مسابقه می‌دهد و در بخش آقایان ایران با ژاپن روبه‌رو می‌شود.

شنا

شنای ایران از امروز با مسابقه‌ی علیرضا یاوری در ماده 200 متر آزاد شروع می‌شود. شانس ایران برای کسب مدال در ای رشته ناچیر است.

سپک تاکرا

تیم ملی سپک تاکرای ایران که از مدعیان کسب مدال در بازی‌های آسیایی است. این تیم مطابق قرعه کشی در گام اول با اندونزی روبه‌رو می‌شود. حمایت تماشاگران اندونزیایی در این رقابت از چالش‌های تیم ایران است.

منبع: اینجا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *