میز جشن تولد همراه با گل صورتی طبیعی و بادکنک‌های رنگارنگ

9 ایده برای چیدمان جشن تولد

جشن تولد، از مراسمی است که برای همه‌ی ما اهمیت بالایی دارد. به همین دلیل جشن تولد گرفتن، برای عده‌ای دغدغه است. آن‌ها می‌خواهند هیچ چیزی را از قلم نیندازند. برای این که جشن تولدتان از هر نظر کامل باشد، باید به چند نکته درباره جشن تولد در خانه توجه کنید. معمولا در جشن تولدها، چیدمان جشن تولد و به ویژه چیدمان میز خوراکی‌ها یکی از چیزهایی است که چشم‌ها را به خود خیره می‌کند. به همین دلیل تزیین کردن میز تولد آن نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. امروز با رازینه‌مگ همراه باشید تا با اشاره به چند ایده برای جشن تولد، شما را برای برگزاری یک جشن تولد فوق‌العاده و به‌یادماندنی یاری کنیم.

حتما بخوانید:

چیدمان جشن تولد – تزیین با عروسک

تزیین میز جشن تولد با عروسک‌های صورتی و دو درخت سبز
تزیین میز جشن تولد با عروسک‌های صورتی

پیشنهاد برای جشن تولد کودکان در خانه، بسیار زیاد است برای مثال استفاده از عروسک‌های زیبای مورد علاقه او. اگر می‌خواهید برای کودکتان جشن تولد برگزار کنید، می‌توانید میز را با عروسک‌های مورد علاقه‌ی او تزیین کنید. این عروسک‌ها علاوه بر این که برای کودکتان خوش‌آیند است، دوستانش را نیز شگفت‌زده خواهدکرد. بچه‌ها به عروسک علاقه دارند و این می‌تواند یکی از ایده‌های مناسب برای جشن تولد او باشد.

چیدمان جشن تولد – تزیین با شرشره

تزیین میز جشن تولد با شرشره‌های و بادکنک‌های رنگارنگ
تزیین میز جشن تولد با شرشره‌های رنگارنگ

تزئین با شرشره‌ها تقریبا همیشه پای ثابت پیشنهادها برای جشن تولد کودکان در خانه است. بنا به میل خود می‌توانید از شرشره‌های آویز و یا دایره‌ای و کره‌ای استفاده کنید. ترکیب این شرشره‌ها در کنار هم فضای زیبایی را برایتان به وجود می‌آورد. اگر طرح خاصی در ذهن خود دارید، می‌توانید با شرشره‌ی دست دست‌سازتان فضای متفاوتی را طراحی کنید. برای این کار کافی است ابتدا مقوا و یا کاغذهای رنگی با ضخامت دلخواه را چند تا بزنید و سپس چند قسمت آن را برش دهید. این تجربه از کار‌هایی است که احتمالا هر کدام از ما آن را قبلا در مقیاس کوچک انجام داده‌ایم و تکرار دوباره‌ی آن می‌تواند دقایق مفرحی را برایمان رقم بزند.

مطمئن باشید تزئین جشن تولد با شرشره، تولد شما را به یکی از زیباترین جشن تولدها تبدیل می‌کند. این تم تزئین برای تولد، هیچ‌وقت قدیمی نمی‌شود. شرشره‌های تزئین جشن تولد انواع مختلفی دارد که هر کس متناسب با سلیقه خودش می‌تواند شرشره خودش را انتخاب کند.

چیدمان جشن تولد – رنگارنگ

تزیین میز جشن تولد با شرشره‌ها، ظرف‌ها و کلاه‌های رنگارنگ
تزیین رنگارنگ میز جشن تولد

یکی از چند ایده باری جشن تولد، استفاده از ترکیب رنگی گسترده برای چیدن میز جشن تولد است. برای این کار می‌توانید از خوراکی‌های رنگارنگ استفاده کنید و یا یک رومیزی چند رنگ روی میز خود بیندازید. یکی دیگر از روش‌هایی که برای رنگی کردن محیط می‌توانید استفاده کنید، به کار بردن شرشره و بادکنک‌هایی با رنگ‌های متنوع است.

چیدمان جشن تولد به کمک بادکنک

تزیین جشن تولد با بادکنک‌های آبی و خاکستری متصل به دیوار
تزیین جشن تولد با بادکنک‌های آبی

یکی از ایده‌های جشن تولد در خانه و تزئینات آن، استفاده از بادکنک است. بادکنک‌ها را می‌توانید به دیوار پشت میز تولد خود بچسپانید و یا از سقف آویزان کنید. با توجه به چیدمان میزتان می‌توانید چند بادکنک را روی میز بگذارید.

چیدمان جشن تولد – ست خوراکی‌ها با وسایل

ست خوراکی‌ها در جشن تولد با رنگ‌های آبی و زرد
ست خوراکی‌ها در جشن تولد

در چیدمان خود به رنگ خوراکی‌ها نیز بها بدهید. در انتخاب خوراکی‌ها رنگ رومیزی و یا مبلمان را در نظر بگیرید. اگر رنگ‌های هماهنگ را در کنار هم قرار دهید، می‌توانید یک منظره‌ی متفاوت و زیبا را خلق کنید. آبنبات‌ها و شکلات‌های رنگارنگ را از یاد نبرید.

حتما بخوانید:

چیدمان جشن تولد – تضاد رنگی

تزیین میز تولد با تضاد رنگی آبی و قرمز
تزیین میز تولد با تضاد رنگی

می‌توانید در فضای خود از یک تضاد رنگی استفاده کنید. این کار باعث می‌شود دکوراسیون شما بیشتر در مرکز توجه قرار بگیرد. خصوصا اگر از رنگ‌های تند استفاده کنید. در این کار سلیقه‌ی خود را در نظر بگیرید و اگر این ترکیب متضاد به دل شما نمی‌نشیند، روش دیگری را انتخاب کنید.

چیدمان میز جشن تولد در فضای آزاد

میز جشن تولد در فضای آزاد
میز جشن تولد در فضای آزاد

اگر تولد شما در فصلی برگزار می‌شود که هنوز هوای خیلی سرد نشده‌است، می‌توانید تولد خود را در محیط آزاد برگزار کنید. این کار شما باعث می‌شود دوستانتان یک تولد متفاوت را تجربه کنند. هوای آزاد و بودن زیر سقف آسمان آبی، حس شادابی را به شما و میهمانانتان منتقل می‌کند. میز جشن تولد در این فضا جلوه خاصی پیدا می‌کند و به مهمانی‌ شما جلا می‌دهد. تزئین میز جشن خودش دنیایی دارد که هر کسی از پس آن برنمی‌آید. از طرفی گاهی اوقات تزئین میز جشن تولد آن‌قدر شلوغ و دست و پا گیر است که به هیچ‌وجه دلنشین نمی‌شود.

با وجود همه این‌ها باید در نظر بگیرید که تزئین میز جشن تولد باید فضای کلی جشن شما را شکل بدهد. به کلیات میز نیز در عین توجه به جزئیات دقت کنید. باید در کل جلوه زیبایی داشته باشد.

گذشته از همه این‌ها می‌توانید روی تزئین صندلی سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشید. تزئین صندلی تولد خودش دنیایی دارد. مطمئن باشید کودک شما با نشستن بر روی این صندلی زیبا بسیار هیجان‌زده می‌شود؛ از طرفی جلوه ویژه‌ای به مهمانی‌تان می‌بخشد.

چیدمان میز تولد با استفاده از گیاهان

تزیین میز با گل و گیاه و یک کیک با طرح تنه‌ی درخت
تزیین میز تولد با گل و گیاه

گل و گیاه احساس طراوت و شادابی را منتقل می‌کند. تاثیر گیاهان را در زیبا سازی دست‌کم نگیرید. برای تزیین میز تولد خود می‌توانید از گل‌های تازه و یا گلدان‌های رنگارنگ استفاده کنید. این گل‌ها علاوه بر بوی خوبی که منتشر می‌کنند، انسان را به یاد زادگاه اصلی او، یعنی طبیعت می‌اندازند.

تزیین صندلی و چیدمان جشن تولد

تزیین صندلی با آویز‌های رنگارنگ
تزیین صندلی با آویز‌های رنگارنگ

اگر دور تا دور میز تولد خود صندلی چیده‌اید، می‌توانید آن‌ها را با سلیقه‌ی خود بیارایید. برای آراستن صندلی خود می‌توانید از یک پاپیون پارچه‌ای و یا شرشره‌ استفاده کنید. صندلی‌ها را به نحوی تزئین کنید که نشستن روی آن‌ها مشکل نباشد.

امیدوارم با استفاده از ایده‌های امروز، جشن تولد فوق‌العاده‌ای را برگذار کنید و لحظات شاد و دلنشینی را در کنار عزیزانتان بگذرانید. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر درباره‌ی برگزاری جشن تولد مطلب به اشتراک بگذاریم. ما را از تجربه‌های خود بی‌خبر نگذارید.

تهیه شده برای مجله اینترنتی رازینه