بردن چه داروهایی به راهپیمایی اربعین ممنوع است

داروهای ممنوعه برای زائران اربعین

اگر شما و یا یکی از نزدیکانتان زائر راهپیمایی اربعین 98 هستید و می‌خواهید بدانید به همراه داشتن چه داروهایی برای زائران اربیعن 98 ممنوع است، در ادامه با رازینه‌مگ همراه باشید.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر خاطر نشان کرد: حمل قرص‌های کدئین دار، روان گردان و مخدر به عراق ممنوع است و از زائران تقاضا می‌شود جز داروهای خاص، از حمل ممنوعیات دارویی خودداری کنند.

وی افزود: با افزایش استقبال مردم به حضور در مراسم پیاده روی اربعین حسینی، میزان داروهای انتقالی به کشور عراق نسبت به سال گذشته، به ۶۰ درصد و درنهایت به ۱۲۰ درصد افزایش یافت.

علی مرعشی ادامه داد: به منظور ارائه خدمات دارویی به زائران اربعین حسینی، ۱۲۰ نوع دارو به کشور عراق ارسال شده است با این وجود همه بیماران فشارخون، بیماری‌های خاص، دیابت و بیماران تنفسی باید داروهای مصرف روزانه خود را در حین سفر به همراه داشته باشند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر خاطر گفت: حمل قرص‌های کدئین دار، روان گردان و مخدر به عراق ممنوع است و از زائران تقاضا می‌شود چز داروهای خاص، از حمل ممنوعیات دارویی خودداری کنند.

علی مرعشی عنوان کرد: به علت کمبود امکانات دیالیز و عدم خدمات رسانی سیستم بهداشت عراق به زائران، از بیماران کلیوی تقاضا می‌شود در مراسم راهپیمایی اربعین شرکت نکرده و سفر خود را به بعد موکول کنند.

وی ادامه داد: بیماری‌های تنفسی، تاول پا و گرفتگی عضلات علت بیشتر مراجعات زائران به مراکز درمانی هلال احمر است؛ بنابراین به منظور پیشگیری از بیماری‌های تنفسی، توصیه می‌شود زائران حتما از ماسک استفاده کرده و برای پیاده روی از کفش‌های مناسب استفاده کنند.

برگرفته از اینجا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *